Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Donald Trump. Fot. The White House/www.youtube.com
Donald Trump. Fot. The White House/www.youtube.com
Prezydent Stanów Zjednoczonych spotkał się w Davos z prezydentem Iraku. To pierwsza rozmowa obu przywódców od czasu zabicia przez amerykańskie wojsko irańskiego generała Ghassema Sulejmaniego w Bagdadzie.
Przywódca Stanów Zjednoczonych zapowiedział też w Davos, że wkrótce kolejne kraje trafią na listę z zakazem wjazdu do USA.

W czasie krótkiego spotkania w Davos prezydenci Donald Trump i Barham Salih rozmawiali o sprawie ewentualnego wycofania się amerykańskich wojsk z Iraku. Władze w Bagdadzie zażądały tego po zabiciu generała Sulejmaniego. Iracki przywódca powtórzył żądanie w Davos.

- Ta misja musi się zakończyć. Wierzę, że obaj chcemy stabilnego, suwerennego Iraku, który żyje z sąsiadami w pokoju - mówił Salih.

Nie wiadomo, czy prezydent Donald Trump w czasie zamkniętej części rozmów odniósł się do żądania strony irackiej. Wcześniej amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo odrzucił możliwość wycofania wojsk.

Prezydent Donald Trump zapowiedział natomiast w Davos, że wkrótce na listę osób z zakazem wjazdu do USA trafią obywatele kolejnych krajów. Nie powiedział jednak, jakich. Według amerykańskich mediów, może chodzić m.in. o Białoruś, Kirgistan, Mjanmę i Sudan.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty