Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://www.whitehouse.gov/briefings-statements/presidential-message-international-holocaust-remembrance-day-2020/
źródło: https://www.whitehouse.gov/briefings-statements/presidential-message-international-holocaust-remembrance-day-2020/
Prezydent Donald Trump wydał proklamację z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Holokauście. Amerykański przywódca oddał hołd ofiarom nazistowskiej zagłady i zadeklarował stanowczą walkę z przejawami antysemityzmu.
"W Międzynarodowym Dniu Pamięci o Holokauście wspominamy miliony drogocennych istnień ludzkich, które zginęły w rezultacie straszliwych zbrodni dokonanych przez nazistowski reżim" - napisał prezydent USA dodając, że tegoroczne obchody są szczególne z powodu 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz.

Donald Trump oddał też hołd tym, którzy ryzykowali życiem lub zginęli wyzwalając obozy koncentracyjne.

„Niestety wielu mężczyzn, kobiet i dzieci pochodzenia żydowskiego obecnie jest prześladowanych i dyskryminowanych” - stwierdził amerykański prezydent dodając, że antysemityzm nie będzie nigdy tolerowany przez jego rząd.

„Prosimy Boga, by dał siłę tym, którzy przetrwali deprawację nazistowskiego reżimu oraz rodzinom osób, których życie zostało gwałtownie przerwane” - napisał Donald Trump i zaapelował do świata o przeciwstawienie się nietolerancji i prześladowaniom z powodu przynależności etnicznej, religijnej i rasowej.

Prezydent Stanów Zjednoczonych dodał, że aby straszliwe zbrodnie takie jak Holokaust nigdy się nie powtórzyły należy podjąć walkę ze złem i opresyjnymi reżimami przeciwstawiając im demokrację, sprawiedliwość i współczucie.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty