Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Ann Linde, szefowa szwedzkiego ministerstwa spraw zagranicznych. Foto: KristianPohl/Regeringskanslie
Ann Linde, szefowa szwedzkiego ministerstwa spraw zagranicznych. Foto: KristianPohl/Regeringskanslie
Ann Linde, szefowa szwedzkiego ministerstwa spraw zagranicznych zapowiedziała dziś, że jej resort powoła specjalnego ambasadora ds. przestępczości zorganizowanej.
Jego zadaniem będzie koordynacja działań ministerstwa w zwalczaniu przestępczości i wspieranie szwedzkich organów ścigania.

Minister twierdzi, że działające w Szwecji zorganizowane grupy przestępcze często są blisko powiązane ze swoimi odpowiednikami za granicą. Dlatego rząd podjął decyzję, aby w przeciwdziałanie przestępczości mocniej włączyło się ministerstwo spraw zagranicznych.

- Nasze ambasady otrzymają zadanie, aby uważnie monitorować przypadki przestępstw mających związek ze Szwecją. Placówki na Bałkanach, Kaukazie Południowym oraz w Ameryce Południowej, będą szczególnie wyczulone na tym punkcie, mówiła dziś w Riksdagu, szwedzka minister.

W wywiadzie dla dziennika "Dagens Nyheter" Ann Linde stwierdziła, że strzelaniny oraz wybuchy bomb w miastach, powodują wzrost zainteresowania Szwecją zagranicznych mediów. Minister zaznaczyła, że wśród przedsiębiorców pojawiają się głosy, że może to w przyszłości mieć negatywny wpływ na eksport szwedzkich towarów i usług.
Relacja Przemysława Gołyńskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty