Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / bulletrain743 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / bulletrain743 (CC0 domena publiczna)
Ograniczenia lotnicze spowodowane rozprzestrzenianiem się koronawirusa wprowadzają kolejne kraje - tym razem Rosja i Ukraina.
Rosja od poniedziałku ogranicza połączenia lotnicze z krajami Unii Europejskiej oraz Szwajcarią i Norwegią. Jak podała agencja Interfax, ma to zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W Rosji do tej pory odnotowano 45 przypadków zakażenia nowym patogenem. Według służb sanitarnych, osiem osób wyzdrowiało.

Do krajów Unii Europejskiej oraz Szwajcarii i Norwegii będą latać wyłącznie samoloty bezpośrednio łączące Moskwę ze stolicami tych państw, a także jednostki specjalne przeznaczone do ewakuacji obywateli Rosji. Wcześniej Rosja zamknęła granicę dla obywateli Włoch, Chin, Korei Południowej i Iranu oraz dla osób przybywających z tych państw, za wyjątkiem Rosjan wracających do domu.

W Moskwie i Petersburgu wprowadzono stan podwyższonej gotowości. Lokalne szpitale wstrzymały odwiedziny, a służby sanitarne monitorują wszystkich przybywających z zagranicy. Moskiewska administracja podała, że ponad 13 tysięcy osób, które wróciły z zagranicy poddało się samoizolacji. Jednocześnie urzędnicy rekomendują, na razie szkołom prywatnym, przeprowadzenie dwutygodniowej kwarantanny.

Także Ukraina w przyszłym tygodniu wstrzyma połączenia lotnicze. Ma to zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. O planach zawieszenia połączeń lotniczych poinformował przewodniczący ukraińskiej Rady Najwyższej Dmytro Razumkow.

Pasażerskie połączenia lotnicze będą całkowicie wstrzymane o północy 17 marca. Wcześniej ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony zdecydowała o zakazie wjazdu na Ukrainę obywateli innych państw. Do końca marca zamknięto szkoły i zakazano imprez masowych.

Na Ukrainie koronawirusa wykryto u trzech osób. Jedna z nich - 71-letnia kobieta zmarła w szpitalu w obwodzie żytomierskim.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty