Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Komisja Europejska, siedziba w Brukseli. Fot. EC - Audiovisual Service / Aris Oikonomou
Komisja Europejska, siedziba w Brukseli. Fot. EC - Audiovisual Service / Aris Oikonomou
Przewodnicząca Komisji Europejskiej przestrzega przed dezinformacją w sieci w czasach pandemii koronawirusa, a platformy internetowe wzywa do większych wysiłków w usuwaniu fake newsów.
Ursula von der Leyen w opublikowanym nagraniu wideo powiedziała, że fałszywych i szkodliwych doniesień w sprawie koronawirusa jest coraz więcej.

- Czy czosnek albo witamina C C może wyleczyć koronawirusa? Nie. Czy tylko starsze osoby mogą być zakażone? Nie. Te i podobne fałszywe informacje można znaleźć w internecie. Ich autorzy wykorzystują ludzką niepewność i niepokoje. Czas z tym skończyć - powiedziała przewodnicząca Komisji.

Ursula von der Leyen poinformowała, że Komisja współpracuje z platformami internetowymi w walce z dezinformacją. Zwiększają one dostęp do wiarygodnych informacji, usuwają z sieci te szkodliwe. Ale - jak powiedziała - potrzeba więcej wysiłków. Konieczna jest większa współpraca platform z państwami członkowskimi i wymiana informacji o usuwanych treściach.

Komisja uruchomiła swoją stronę internetową, a na niej weryfikuje pojawiające się informacje dotyczące koronawirusa i obala fałszywe twierdzenia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty