Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Ministerstwo Zdrowia podsumowało dotychczasowy bilans przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych badaniem laboratoryjnym.
Godz. 17.42
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 124 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Sześć kolejnych osób zmarło. W sumie liczba zakażonych koronawirusem wynosi 3627, 79 z nich zmarło.

Potwierdzone przypadki dotyczą 32 osób z województwa małopolskiego, 25 osób z województwa kujawsko-pomorskiego, 15 osób z woj. śląskiego,13 osób z województwa pomorskiego, 11 osób z województwa łódzkiego, 8 osób z województwa podlaskiego, 7 osób z województwa podkarpackiego, 7 osób z województwa dolnośląskiego, 4 osób z województwa wielkopolskiego oraz po 1 osobie z województwa zachodniopomorskiego i lubelskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci sześciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta i 70-letni mężczyzna ze szpitala w Raciborzu, 59-letni mężczyzna ze szpitala w Bytomiu, 85-letnia kobieta ze szpitala w Bielsku-Białej, 74-letni mężczyzna ze szpitala w Ostródzie oraz 81-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

Godz. 12.45
Policjanci przestrzegają wszystkich, nie tylko objętych kwarantanną, przed wychodzeniem z domu w sytuacjach, które nie są niezbędne. Takie osoby mogą się liczyć z wysokimi mandatami.

Godz. 10.05
Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że odnotowano 120 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą:
50 osób z woj. śląskiego,
16 osób z woj. wielkopolskiego,
14 osób z woj. małopolskiego,
10 osób z woj. zachodniopomorskiego,
9 osób z woj. pomorskiego,
6 osób z woj.lubuskiego,
6 osób z woj. lubelskiego,
4 osób z woj.podkarpackiego,
3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,
2 osób z woj. świętokrzyskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o śmierci kolejnych dwóch osób zakażonych koronawirusem. Są to: 67-letnia kobieta z Częstochowy i 88-letnia kobieta hospitalizowana w Raciborzu, która miała choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3503/73 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Godz. 9.34
Rozpoczęły się dezynfekcje polskich miast. Będą one kontynuowane w przyszłym tygodniu.

Godz. 8.00
Komunikacja miejska. To tutaj każdy może spotkać każdego. Zdrowy chorego, zakażony czystego. Komunikacja miejska, to tutaj #zostańwdomu widać najlepiej.

Godz. 7.50
Do 3383 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem po tym, jak w piątek potwierdzono 437 nowych przypadków i 14 zgonów. Łącznie od początku epidemii zmarło 71 osób.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty