Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Minister klimatu Michał Kurtyka zatwierdził około 5 tysięcy wniosków w drugim naborze w ramach programu "Mój prąd".
Inicjatywa dofinansowuje inwestycje fotowoltaiczne, dzięki którym energia elektryczna pozyskiwana jest z promieniowania słonecznego.

Jak powiedział rzecznik ministerstwa klimatu Aleksander Brzózka, po pozytywnym rozpatrzeniu wniosków, beneficjenci mogą podejmować kolejne działania. "Teraz pozostaje kupno i zamontowanie instalacji fotowoltaicznej, chwila cierpliwości jeżeli chodzi o instalację przez zakład energetyczny licznika dwukierunkowego. Następnie jest podpisanie umowy z dystrybutorem energii o przyłączenie mikroinstalacji do sieci elektronicznej" - mówił Aleksander Brzózka.

Program "Mój prąd" adresowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych. Dotacja pozwala na obniżenie kosztów inwestycji w fotowoltaikę maksymalnie do 5 tysięcy złotych.

Od 31 marca wnioski mogą być składane tylko drogą elektroniczną. W tym celu została uruchomiona strona internetowa: mojprad.gov.pl.
Jak powiedział rzecznik ministerstwa klimatu Aleksander Brzózka, po pozytywnym rozpatrzeniu wniosków, beneficjenci mogą podejmować kolejne działania.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty