Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Wszystkie włoskie media publikują w czwartek wywiad, którego włoski premier udzielił największemu tabloidowi Niemiec, dziennikowi „Bild”. źródło: https://www.lastampa.it/
Wszystkie włoskie media publikują w czwartek wywiad, którego włoski premier udzielił największemu tabloidowi Niemiec, dziennikowi „Bild”. źródło: https://www.lastampa.it/
Premier Włoch Giuseppe Conte ostrzegł, że całej Unii Europejskiej grozi gospodarcza zapaść, jeśli Wspólnota nie będzie potrafiła wspólnie i solidarnie stawić czoła konsekwencjom pandemii koronawirusa.
Ministrowie finansów strefy euro, mimo wielogodzinnych obrad nadal nie mogą się porozumieć w sprawie środków zaradczych.

Wszystkie włoskie media publikują w czwartek wywiad, którego włoski premier udzielił największemu tabloidowi Niemiec, dziennikowi „Bild”.

Giuseppe Conte przekonywał do emisji obligacji gwarantowanych przez wszystkie państwa strefy euro, czemu sprzeciwiają się głównie Niemcy i Holandia.

- Czy naprawdę myślicie, że Niemcy osiągną zyski ekonomiczne, jeśli inne kraje unijne będą w głębokiej recesji, która nie może przecież nie mieć wpływu na Niemcy?!- retorycznie pytał Conte.

Włoski premier powiedział, że jeśli teraz Unia Europejska w walce z pandemią koronawirusa nie stanie na wysokości zadania, możemy zapomnieć o jedności Wspólnoty i każdy pójdzie swoją drogą.

Podkreślił, że jedynym skutecznym środkiem walki z ekonomicznymi skutkami pandemii jest pozbawione egoizmu, zdecydowane wspólne działanie.
Relacja Piotra Kowalczuka (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty