Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.pixabay.com/photo-516005 (domena publiczna)
Fot. www.pixabay.com/photo-516005 (domena publiczna)
Do kraju powróciła grupa 15 polskich lekarzy. Przez ostatnich 10 dni pracowali oni we włoskiej Lombardii. pomagali tam miejscowym medykom w walce z epidemią koronawirusa.
Lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie oraz z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej pracowali w szpitalu w mieście Brescia. To jedno z tych miejsc, gdzie zakażeń i ofiar śmiertelnych jest najwięcej.

- Misja bardzo udana, przywozimy dużo informacji do kraju, dużo doświadczeń. Do zobaczenia w Polsce - mówił przed wylotem z Włoch jeden z lekarzy Paweł Szczuciński.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, cała ekipa trafiła po powrocie do Polski na kwarantannę. Gotowy jest już raport polskich medyków, który zawiera wnioski co do leczenia chorych w Polsce. Dokument ma zostać opublikowany po świętach i trafił już do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

- Wysłuchałem już wstępnych wniosków z tego raportu, wprowadzamy je w życie, zalecenie konsultantów krajowych uwzględniają te doświadczenia misji w Lombardii. Wykorzystujemy każdą informację, której się dowiadujemy - powiedział minister zdrowia.

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej zorganizowało już zbiórkę pieniędzy na dalsze funkcjonowanie zespołu ratunkowego. Jego inni członkowie są bowiem gotowi do wyjazdów w inne rejony świata, jeśli będzie taka potrzeba.

We Włoszech jak dotąd na COVID-19 zmarło ponad 18 tysięcy osób, a liczba zakażonych to 143 tysiące.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty