Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Posłanka Beata Kempa w Parlamencie Europejskim. Źródło: twitter.com/beatakempa_kprm
Posłanka Beata Kempa w Parlamencie Europejskim. Źródło: twitter.com/beatakempa_kprm
Eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości Beata Kempa powiedziała w Polskim Radiu 24, że orzeczenie TSUE w sprawie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego jest niezrozumiałe i sprzeczne z prawem Unii Europejskiej.
Eurodeputowana podkreśliła, że organy Wspólnoty nie mają prawa ingerencji w organizację sądownictwa w Polsce.

- Nie przyjmujemy do wiadomości tego orzeczenia jako orzeczenia, które należy natychmiast wykonywać. Bolejemy nad tym, że Trybunał niestety - albo został wprowadzony w błąd albo - co jest gorsze i bardzo bym tego nie chciała - świadomie chce wchodzić w polityczne gry, które w Unii Europejskiej, mimo szalejącego koronawirusa nadal się toczą - oceniła Beata Kempa.

Przed tygodniem unijny Trybunał Sprawiedliwości nakazał natychmiastowe zawieszenie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Sędziowie z Luksemburga przychylili się do wniosku Komisji Europejskiej w tej sprawie. Polska domagała się jego odrzucenia uznając go za niedopuszczalny.
- Trybunał niestety: albo został wprowadzony w błąd albo - co jest gorsze i bardzo bym tego nie chciała - świadomie chce wchodzić w polityczne gry, które w Unii Europejskiej mimo szalejącego koronawirusa nadal się toczą - oceniła Beata Kempa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty