Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Prezydent Andrzej Duda. źródło: prezydent.pl.
Prezydent Andrzej Duda. źródło: prezydent.pl.
Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda zaapelował do trzech ogólnopolskich stacji telewizyjnych o porozumienie w sprawie jednej debaty prezydenckiej.
W rozmowie z mediami zadeklarował udział w takiej debacie.

- Tak, żeby nie było dyskusji o debacie, tylko żeby były rzeczywiście dyskusje o Polsce. To jest moja propozycja. Oczywiście, że Polaków bardzo interesuje debata, ale niech to będzie w duchu wspólnotowym. Nie jest to chyba straszny problem dla trzech telewizji, żeby to ustalić, nie prześcigać się ze sobą, nie szukać nawzajem jakichś powiązań, że ta telewizja powiązana z tym, a tamta powiązana z tamtym. Ta popiera tego, a tamta tamtego. Nie. Proszę wspólnie zorganizować, wspólnie zdecydować, jakie będą pytania w tej debacie, jak ona będzie wyglądała - powiedział prezydent.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy wyjaśnił, że większa liczba debat zakłóci prowadzenie kampanii wyborczej. - Proszę, żeby ją tak zorganizować, a nie że każdy będzie organizował swoją debatę. Nie było nigdy takiego zwyczaju, żeby debaty odbywały się codziennie. Prowadzimy kampanię. Każdy z nas. Spotykamy się z rodakami i to , jak rozumiem, jest gwóźdź kampanii - powiedział Andrzej Duda.

Rano Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że według ostatecznych danych Andrzej Duda wygrał I turę wyborów, zdobywając 43,5 procent głosów. W II turze znajdzie się też Rafał Trzaskowski. Zdobył 30,5 procent. Andrzej Duda otrzymał 8 milionów 450 tysięcy 513 głosów. Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 5 milionów 917 tysięcy 340 wyborców.

Druga tura wyborów odbędzie się 12 lipca.
Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda zaapelował do trzech ogólnopolskich stacji telewizyjnych o porozumienie w sprawie jednej debaty prezydenckiej.
Kandydat Zjednoczonej Prawicy wyjaśnił, że większa liczba debat zakłóci prowadzenie kampanii wyborczej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty