Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz

Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Ministerstwo zdrowia poinformowało, że w ciągu doby wyzdrowiało w Polsce 418 osób, które były zakażone koronawirusem. Łącznie takich osób jest już 22 tysiące 209.
Liczba zajętych łóżek przez pacjentów leczonych na COVID-19 to tysiąc 787. Zajęte są 73 respiratory. W kwarantannie przebywa 83 tysiące 521 osób, a nadzorowi epidemiologicznemu podlega 13 tysięcy 941 osób.

519 tysięcy ofiar śmiertelnych i 10 milionów 800 tysięcy zachorowań - tak wygląda obecnie pandemia koronawirusa na całym świecie. Dane takie podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem sytuacji na świecie. Jak informują, wyleczyć udało się 6 milionów osób.

Stany Zjednoczone zanotowały nowy rekord dobowej liczby zachorowań. Tylko w środę COVID-19 zakaziło się prawie 53 tysiące osób. Większość nowych przypadków wykryto w najbardziej ludnych stanach: w Kalifornii, Arizonie, Teksasie i na Florydzie.

Nagłe pogorszenie sytuacji skłoniło władze 16 stanów do wstrzymania decyzji o zdejmowaniu restrykcji. W Kalifornii na 3 tygodnie na powrót zamknięto bary, restauracje, muzea i kina. W Nowym Jorku, gdzie sytuacja wyraźnie się poprawiła, wciąż będzie można zamówić jedzenie jedynie na wynos, mimo że władze planowały niedawno zniesienie restrykcji w restauracjach.

W całych Stanach Zjednoczonych na COVID-19 zmarło 130 tysięcy osób, najwięcej na świecie. W Brazylii zanotowano 60 tysięcy zgonów, w tym ponad tysiąc w ciągu ostatniej doby.

Rośnie liczba nowych zachorowań w Indiach i teraz przekroczyła już 60 tysięcy. Szybko też zwiększa się liczba zakażeń na Bliskim Wschodzie, zwłaszcza w Iraku, Iranie, Pakistanie, Egipcie i Arabii Saudyjskiej, a WHO ostrzega, że sytuacja w regionie szybko się pogarsza, także z powodu zbyt wczesnego zdejmowania restrykcji przez władze poszczególnych krajów.

W Australii na przedmieściach Melbourne wprowadzono tymczasem dodatkowe patrole policji. Wcześniej miejscowe władze wydały nakaz pozostania w domach dla około 300 tysięcy mieszkańców przedmieść, po tym, jak wykryto tam nowe ogniska koronawirusa.

W Nowej Zelandii do dymisji podał się minister zdrowia. David Clark wcześniej dwukrotnie złamał obowiązujące restrykcje, gdy z rodziną pojechał na plażę oraz w góry. Obciążano go też odpowiedzialnością za błędy w wykrywaniu chorych na COVID-19.

Na całym świecie trwają tymczasem prace nad około 140 szczepionkami na koronawirusa. Światowa Organizacja Zdrowia informowała niedawno, że 13 spośród nich było w fazie badań klinicznych, a obecnie kilka z nich jest w trzeciej, najbardziej zaawansowanej fazie testów. Jeden z amerykańskich koncernów twierdzi, że jego preparat może być gotowy na początku przyszłego roku.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty