Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński mówił w telewizji wPolsce, że zakup grupy Polska Press przez PKN Orlen to jedna z najlepszych wiadomości ostatnich lat.
Jarosław Kaczyński podkreślał, że jest to decyzja ważna z punktu widzenia polskiej suwerenności. Zaznaczył, że nasz kraj musi mieć własne media, a zagraniczne powinny stanowić wyjątek.

- To jest może niełatwa i na pewno nie krótka droga, ale to jest jedyna droga obrony naszej wolności - powiedział Jarosław Kaczyński.

Wicepremier podkreślał. że pozbawienie się polskich mediów na rzecz koncernów zagranicznych "to wielka strata dla suwerenności".

- Idąc drogą, którą obraliśmy, mamy szansę uzdrowić tę sytuację - dodał.

Wydawnictwo Polska Press w 2019 roku miało przychody zbliżone do 400 milionów złotych. Jest właścicielem 20 z 24 wydawanych w Polsce dzienników regionalnych, oraz blisko 120 tygodników lokalnych. Serwisy internetowe Polska Press czyta 17,4 miliona użytkowników miesięcznie.

3 komentarze

PiS ukrywa szczegóły tego ekstra-dilu, ale wiewiórki donoszą, że ekstra- dil to był ekstra tylko dla Niemiaszków!
Nie dość, że się pozbyli molocha generującego coraz większe koszty, częstokroć przewyższające przychody, to na dodatek "geniuszom" z PiS ponoć opchnęli same tytuły i redakcje.
ALE SIEDZIBY - TO JUŻ PONOĆ NIE.... :))))
I teraz Niemiec będzie siedział i liczył grube Ojrasy, które będzie kosił za wynajem pomieszczeń od "Narodowych" "geniuszy" biznesu.
Za niedługi czas to te redakcyjki popadają (vide rewolucja w radiowej Trójce), albo przejdą na sterowanie zdalne - z Nowogrodzkiej w świat będą rozsyłane przekazy dnia do druku lokalnego :)))
I to musi być NAPRAWDĘ WIELKA WTOPA, jeśli Kaczyński zabrał głos w tej sprawie i zaświadczył niepodległością i wolnością państwa, że ta katastrofa była nam niezbędna i konieczna.
Eh! W końcu to tylko 1,8 Sasina!
Czyli jakieś 120 milionów, a Sasin bezprawnie i bezdurno przewalił 70 milionów na wybory, które się nie odbyły.
Dziennik Łódzki po niedawnym nagraniu propozycji korupcyjnej pewnego polityka to pewnie idzie cały do wymiany;) tak w ramach utrzymania suwerenności mediów ;)
Co tam, jak Polska Press przestanie być rentowna, to da się jej ze 2 mld na dalszą propagandę. I będziemy z podatków utrzymywać molocha jak utrzymujemy kopalnie czy tvp. A co, nie stać nas?

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty