Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / PublicDomainPictures (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / PublicDomainPictures (CC0 domena publiczna)
W Internecie pojawiło się nagranie, na którym rosyjscy żołnierze w sposób bestialski znęcają się nad ukraińskim wojskowym.
Według strony ukraińskiej, Rosjanie ostrzelali też obóz filtracyjny, w którym znajdowali się ukraińscy jeńcy na terenie tzw. Donieckiej Republiki Ludowej, w wyniku czego zginęło ponad 50 ukraińskich żołnierzy.

Jak informują ukraińskie media - wyjątkowo brutalne nagranie pojawiło się w rosyjskich źródłach propagandowych. Na filmie Rosjanie okaleczają ukraińskiego jeńca. Do zdarzenia odniósł się przedstawiciel biura ukraińskiego prezydenta Mychajło Podolak. Jak napisał, rosyjscy zbrodniarze wojenni będą zidentyfikowani i ukarani.

Ukraińscy internauci zidentyfikowali już i opublikowali dane Rosjanina, który okaleczał ukraińskiego wojskowego. Kolejną zbrodnią wojenną, zdaniem ukraińskiego szefa dyplomacji Dmytra Kułeby jest ostrzał obozu jenieckiego w Ołeniwce. Według dyplomaty - Rosja za tę zbrodnię powinna być uznana za państwo terrorystyczne.

Według ukraińskich wojskowych, Rosjanie ostrzelali obóz, aby ukryć zbrodnie dokonywane na ukraińskich jeńcach i winę za ostrzał zrzucić na stronę ukraińską. W zniszczonym obozie jenieckim znajdowali się najprawdopodobniej żołnierze, którzy bronili zakładów Azowstal w Mariupolu.
Relacja Pawła Buszki [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty