Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Rosyjskie wojsko atakuje w okolicach Bachmutu, przerzuca też swoje siły na południe kraju. Trwa 160. doba pełnowymiarowej rosyjskiej agresji na Ukrainę. Rosjanie kolejny dzień atakują też obiekty cywilne.
Rosjanie ostrzeliwali pozycje ukraińskiej armii na całej linii frontu, jednak najwięcej szturmów dokonywali w Donbasie. Tam główny kierunek działań to miasto Bachmut.

Jak czytamy w porannym raporcie sztabu generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, ukraińscy obrońcy odparli tam szturmy w okolicach Jakowliwki, Kodemy i Werszyny.

Trwają działania bojowe w okolicach samego Bachmutu i Zajcewego. Ukraińska armia odpierała rosyjskie szturmy także w okolicach Awdijiwki.

Rosjanie dokonują dyslokacji swoich wojsk. Jak czytamy w analizie amerykańskiego Instytutu Badań nad Wojną, Rosja wyhamowuje ofensywę na Słowiańsk i przerzuca wojska na południe - do obwodu chersońskiego i zaporoskiego. To z kolei, zdaniem ekspertów, stworzy szansę na kontrofensywę Ukraińców w Donbasie. Tymczasem w nocy trwały ostrzały szeregu miejscowości w Donbasie, ale też m.in. Mikołajowa na południu kraju.
Relacja Pawła Buszki [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty