Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Co najmniej 10 osób nie żyje wskutek izraelskich nalotów na Strefę Gazy.
Wieczorem izraelska armia zbombardowała pozycje, które miały należeć do islamskich ekstremistów. W nalotach mieli zginąć także cywile. W odpowiedzi z Gazy wystrzelono ponad 100 rakiet. Konflikt zaostrza się z każdą godziną.

Syreny alarmowe słychać było wieczorem w miastach na południu Izraela i w Tel Awiwie. W odpowiedzi na izraelskie naloty na Gazę Islamski Dżihad wystrzelił około stu rakiet. 60 z nich doleciało do Izraela. Część z nich została przechwycona przez izraelską tarczę antyrakietową. Zaraz po tym ostrzale izraelskie lotnictwo dokonało kolejnych nalotów na Gazę.

We wcześniejszych nalotach zginęło co najmniej dziesięć osób. Wśród ofiar jest przywódca Islamskiego Dżihadu oraz 5-letnie dziecko. Izraelska armia twierdzi, że bomby zabiły 15 członków palestyńskich ugrupowań zbrojnych.

To największa eskalacja przemocy w Izraelu i w Strefie Gazy od ponad roku. Wszystko zaczęło się od aresztowania przez izraelskie siły jednego z przywódców Islamskiego Dżihadu na Zachodnim Brzegu. Gdy inni dowódcy organizacji zagrozili atakiem na Izrael, wojsko zdecydowało o nalotach.

Islamski Dżihad to radykalna palestyńska organizacja ze Strefy Gazy. Dąży ona do zniszczenia Izraela. Nie wiadomo na razie, jak do wydarzeń ostatnich godzin odnosi się Hamas, który rządzi Gazą.
Relacja Wojciecha Cegielskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty