Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
argum.eu
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Nad ranem, o godzinie 5.40 w północnej Chorwacji doszło do wypadku polskiego autobusu. Polskie MSZ informuje o 12 ofiarach śmiertelnych - wszyscy to obywatele polscy. Według mediów, 34 osoby są ranne. Poszkodowani trafili do szpitali Zagrzebiu, Varażdinie i Czakovcu.
Jak informuje chorwacka agencja prasowa HINA, do wypadku doszło na 62. kilometrze autostrady A4 pomiędzy miejscowościami Jarek Bisaszki a Podvorec. Z nieznanych dotąd przyczyn autobus na polskich rejestracjach zjechał z trasy i wpadł do rowu. Według serwisu informacyjnego publicznego chorwackiego nadawcy HRT, policja bierze pod uwagę tezę, że kierowca zasnął w trakcie jazdy.

Na miejsce wypadku przyjechał chorwacki wicepremier Tomo Medved i minister spraw wewnętrznych Davor Bożinović. Rzecznik polskiego MSZ Łukasz Jasina poinformował, że na miejscu są też polskie służby konsularne.

W akcji ratunkowej wzięło udział kilka zastępów straży pożarnej i pogotowia.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że autokarem poruszali się pielgrzymi, którzy zmierzali do Medziugorie.

"Chcę przekazać moje najgłębsze wyrazy współczucia dla rodzin ofiar" - podkreślił szef rządu we wpisie w mediach społecznościowych.

Jak poinformował, o szczegółach tragedii rozmawiał rano z premierem Chorwacji Andrejem Plenkoviciem.

"Zapewnił o pełnym wsparciu chorwackich służb medycznych" - napisał Mateusz Morawiecki i dodał, że polecił naszym służbom konsularnym organizację wsparcia dla rodzin uczestników wypadku.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że na jego polecenie do Chorwacji udają się minister zdrowia Adam Niedzielski, wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz oraz medycy i psychologowie z Zespołu Pomocy Medycznej.
Relacja Piotra Piętki [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty