Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Dwie pacjentki ze szpitala w chorwackim Czakovcu będą wypisane już w tym tygodniu. Informacje o stanie poszkodowanych w wypadku polskiego autobusu potwierdził dyrektor placówki.
Jeśli stopień obrażeń i ogólny stan zdrowia pozwoli, to dwie kobiety przebywające w szpitalu w Czakowcu zostaną niebawem wypisane. Jak to określił szef szpitala - w połowie lub pod koniec tygodnia.

Jesteśmy w stałym kontakcie z ministerstwem zdrowia i polskimi przedstawicielami. To wszystko jest koordynowane na podstawie opinii chirurgów i urazów pacjentów - powiedział kierujący tym szpitalem Igor Szegović.

Jak rano zapowiedział polski wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, dwie pacjentki prawdopodobnie polecą w kolejnym transporcie rannych do Polski. Pomoc pacjentom, których przewieziono do Czakowca, zapewnili też miejscowi samorządowcy.

Zareagowaliśmy natychmiast, aby zapewnić pacjentom pomoc psychospołeczną. To jest wielka tragedia, na poziomie osobistym, ale też to jest problem kiedy jesteś w obcym kraju, nie znasz języka i musisz z kimś porozmawiać - powiedział państwowej telewizji żupan okręgu Medzimurje Matija Posavec.

Rannym zapewniono pomoc tłumaczy, z polski przyjechało tez do Chorwacji dwóch psychologów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty