Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
argum.eu
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Śledczy zidentyfikowali wszystkie ofiary wypadku autokaru z polskimi pasażerami, do którego doszło w sobotę w Chorwacji. Poinformowała o tym konsul Rzeczpospolitej Polskiej w Zagrzebiu Dagmara Luković.
Młodszy aspirant Piotr Filar z polskiej policji podkreślił na konferencji prasowej, że identyfikacja wymagała kontaktu z rodzinami ofiar oraz współpracy z chorwackimi śledczymi.

- Do samej identyfikacji zwłok nie doszło natychmiast po wypadku, tylko dopiero na drugi dzień po zdarzeniu, bo wtedy dostaliśmy możliwość. Pomagamy chorwackiej policji w tej identyfikacji, nie wyręczamy, tylko pomagamy. Osoby, które z powodu dużych obrażeń ciał nie mogły być zidentyfikowane, są identyfikowane na podstawie szczególnych znaków, o których dostajemy informacje od rodziny - powiedział Filar.

Chorwacka prokuratura otrzymała również wyniki sekcji zwłok kierowcy, który prowadził polski autobus w momencie wypadku. To jeszcze nieoficjalne informacje, które podaje chorwacka państwowa telewizja, ale wynika z nich, że kierowca, który prowadził autobus nie był pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających ani nie cierpiał na ostre choroby.

Informację o tym, że nie ma wątpliwości, kto kierował pojazdem, podał mediom rzecznik prasowy prokuratury w Varażdinie Darko Galić. Śmiertelnie ranny 72-letni mężczyzna po dotarciu służb do wraku siedział na miejscu kierowcy i miał zapięte pasy. Dzisiaj prokuratura potwierdziła również, że drugi kierowca, który w tym czasie miał czas odpoczynku, również zginął w wypadku. Przedstawiciel prokuratury powiedział również, że niewykluczone jest, że to ostatecznie polscy śledczy będą prowadzić to śledztwo od końca. Polskie służby mogą przejąć sprawę, ponieważ wszyscy poszkodowani byli obywatelami naszego kraju.

W wypadku, który miał miejsce na 62 kilometrze autostrady A4 pod Varażdinem zginęło 12 osób - turystów, którzy jechali na pielgrzymkę do Medjugorje w Bośni.
Młodszy aspirant Piotr Filar z polskiej policji podkreślił na konferencji prasowej , że identyfikacja wymagała kontaktu z rodzinami ofiar oraz współpracy z chorwackimi śledczymi.
Relacja Piotra Piętki (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty