Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. Facebook.com/zelenskiy.official
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. Facebook.com/zelenskiy.official
Ukraińscy żołnierze bronią swoich pozycji na całej linii frontu, odpierają ataki wroga i zadają mu straty. Jak wyjaśniał w swoim ostatnim wystąpieniu prezydent Wołodymyr Zełenski, sytuacja na linii frontu w ciągu ostatniej doby nie zmieniła się istotnie.
Trwa heroiczny opór ukraińskiego wojska w Donbasie i w obwodzie charkowskim. Ukraińcy naciskają na siły wroga na południu kraju. Ukraiński prezydent dziękował artylerzystom i zwiadowcom, których praca pozwala systematycznie niszczyć rosyjskie punkty dowodzenia i składy amunicji.

Tymczasem ostatniej doby na południu ukraińska artyleria w obwodzie chersońskim zniszczyła skład amunicji w okolicach miejscowości Suchyj Stawok. Precyzyjne uderzenia dokonywane są m. in. za pomocą zachodnich systemów rakietowych.

Według dzisiejszego porannego raportu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, Rosjanie szturmowali ukraińskie pozycje głównie w Donbasie. Trwa tam ofensywa na Bachmut. Działania bojowe trwają w okolicach Horliwka, Zalizne, Pokrowskie. Rosjanie szturmują też na zachód od Doniecka, w kierunku Awdijiwki, w okolicach Staromichajliwki i Newelskiego. Próbowali też szturmować na południowym odcinku frontu.
Relacja Pawła Buszko (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty