Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

FBI. Fot. www.wikipedia.org / FBI Photos
FBI. Fot. www.wikipedia.org / FBI Photos
Węgierska policja zatrzymała przestępcę z listy najbardziej poszukiwanych przez amerykańskie Federalne Biuro Śledcze (FBI). Nazywany przez węgierskie media „Zastrzykowym szantażystą” został złapany w Budapeszcie, gdy spokojnie wychodził z kąpieliska termalnego.
Piętnaście lat temu mężczyzna, który dziś ma 36 lat, z dwoma kolegami ukrył się w szafie wilii w Connecticut. Po wyjściu personelu schwytali i związali właścicielkę i jej partnera. Wstrzyknęli im, jak twierdzili, śmiercionośny wirus, a za antidotum zażądali 8,5 miliona dolarów okupu. Gdy ofiary przez wiele godzin nie mogły znaleźć pieniędzy, podali im tabletki nasenne i uciekli jednym z samochodów właścicielki domu. Od tego czasu mężczyzna ukrywał się.

Amerykanie podejrzewali od dawna, że może przebywać w rumuńskich Jassach, gdzie się urodził, lub na Węgrzech, gdzie mieszka jego dziewczyna.

Mężczyznę, posiadającego dwa obywatelstwa - rumuńskie i węgierskie - 10 lat temu amerykańskie FBI umieściło na liście najbardziej poszukiwanych przestępców. Za jego ujęcie wyznaczono nagrodę 10 tysięcy dolarów.

Po raz pierwszy kilka dni temu wytropiła go policja z Miszkolca, ale udał się on potem do stolicy Węgier. Zatrzymano go, gdy wychodził z jednego z budapeszteńskich kąpielisk termalnych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty