Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://pixabay.com/pl/71847/Inactive account – ID 12019/CC0 - domena publiczna
źródło: https://pixabay.com/pl/71847/Inactive account – ID 12019/CC0 - domena publiczna
W Londynie rozpoczął się kolejny strajk metra. Poruszanie się po stolicy znów będzie bardzo utrudnione.
Zamknięte wczoraj wieczorem bramy stacji w wielu przypadkach pozostaną zatrzaśnięte i dzisiaj. Tu i ówdzie pasażerom uda się złapać pociąg, ale będą one jeździć rzadko i omijać wiele stacji.

"Jeśli to możliwe - unikajcie podróży metrem" - zaleca przewoźnik, Transport for London. Pracownicy metra spierają się ze swymi szefami o płace i świadczenia emerytalne.

Protestować postanowiło też wielu kierowców autobusów. Na południowych przedmieściach stolicy problemy będą też mieli pasażerowie tramwajów. Problemy pojawią się również na trasie Overground, kolejki naziemnej.

Metro ruszy jutro, ale jeszcze rano trzeba się przygotować na opóźnienia. To kolejny protest tego lata, które Brytyjczycy już ochrzcili mianem "latem niezgody", co jest nawiązaniem do wersów otwierających szekspirowskiego Ryszarda III.

W sobotę znowu zastrajkują pracownicy kolei. Znów pojawią się problemy np. z dojazdem na lotniska Gatwick, Stansted czy Luton. Trudności powinny zniknąć w niedzielę, ale raczej koło południa, niż rano.
Relacja Adama Dąbrowskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty