Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w PZL Świdnik powiedział, że rząd Prawa i Sprawiedliwości potroił wydatki na obronność.
Rok 2023 to potrojenie, a nawet więcej, licząc zakupy sprzętu wojskowego, które już realizujemy na całym świecie - powiedział szef rządu. Podkreślił, że bezpieczna Polska bierze się z bezpieczeństwa militarnego, obronnego, a ono jest możliwe tylko w oparciu o fundament bezpiecznych finansów publicznych.

Premier powiedział też, że nie ma silnego państwa bez silnej armii, a silna armia może urosnąć tylko na fundamencie silnego, sprawnego od strony finansowej państwa polskiego. Według niego, w sytuacji geopolitycznego zagrożenia polska armia musi mieć najnowocześniejsze technologie. Musi być skuteczna. Zaznaczył, że polska broń udowadnia dziś na Ukrainie swoją skuteczność, to broń wyprodukowana między innymi za pieniądze budżetowe.

Odpowiadając na pytania premier podkreślił, że będzie się domagał się od spółek Skarbu Państwa, aby ograniczały swoje nadzwyczajne, nadmiarowe zyski.

- Nie może być nadmiarowych, nadzwyczajnych zysków spółek Skarbu Państwa, będziemy ograniczać maksymalnie, tak jak będziemy mogli koszty energii, nie tylko dla gospodarstw domowych, to już zrobiliśmy, ale także dla innych podmiotów, w szczególności dla szkół, szpitali, fundacji, dla innych podmiotów wrażliwych - uzupełnił Morawiecki.

PZL "Świdnik", który odwiedził premier, to firma zajmująca się produkcją samolotów i śmigłowców.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty