Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Fot. MSWiA
Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Fot. MSWiA
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker powiedział, że w obliczu problemów gospodarczych, rząd realizuje politykę państwa opiekuńczego i odpowiada na pojawiające się problemy.
Dodał, że obecne spowolnienie gospodarcze jest globalne i związane m.in. z wojną na Ukrainie. Paweł Szefernaker podkreślił na konferencji prasowej, że dodatkowe wsparcie z budżetu centralnego otrzymują samorządy.

- Przyznanie dodatkowych dochodów z tytułu udziału we wpływach PIT, w łącznej wysokości 13 miliardów 673 miliony złotych. To są środki, które jeszcze w tym roku trafią do samorządów. Pierwsza z trzech transz dotrze do nich jeszcze w tym tygodniu. To będzie około 4,5 mld zł. Drugą dostaną do końca listopada, a trzecia transza w grudniu trafi do samorządów - mówił Szefernaker.

Wiceminister Szefernaker zapewnił, że rząd chce współpracować z samorządami przy rozwiązywaniu wszystkich problemów. Przypomniał, że we wtorek strona rządowa rozmawiała z samorządowcami na temat dystrybucji węgla przez gminy.
Paweł Szefernaker podkreślił na konferencji prasowej, że dodatkowe wsparcie z budżetu centralnego otrzymują samorządy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty