Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://twitter.com/DefenceU
źródło: https://twitter.com/DefenceU
Ukraińska armia wyzwoliła kolejną miejscowość w prawobrzeżnej części obwodu chersońskiego. Rosjanie wycofują się na południe wzdłuż rzeki Dniepr. Ukraińcy rozpoczęli też wyzwalanie obwodu ługańskiego.
Jak powiedział Serhij Chłań - deputowany rady obwodu chersońskiego - z jego informacji wynika, że ukraińscy żołnierze przesuwają się na południe i zajęli miejscowość Dudczany nad Dnieprem. Jak dodał, Rosjanie wcześniej wysadzili tam most.

Serhij Chłań podkreślił, że po wyzwoleniu Dudczan linia frontu faktycznie przesunęła się w porównaniu do poprzedniego stanu o 30 kilometrów. Jak dodał, obecnie Rosjanie przygotowują obronę w Myłowym w okolicach Bersysławia.

Wcześniej ukraińskie władze informowały o wyzwoleniu ośmiu innych miejscowości między rzekami Dniepr i Ingulec. Trwa też ofensywa Ukraińców w Donbasie.

Jak powiedział szef obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj, ukraińscy wojskowi wyparli Rosjan z kilku miejscowości w tym obwodzie. Żołnierze wywiesili tam ukraińskie flagi. Tym samym, jak dodał, rozpoczęło się wyzwalanie obwodu ługańskiego.
Relacja Pawła Buszko (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty