Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Victoria_Borodinova (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Victoria_Borodinova (CC0 domena publiczna)
Przyszła premier Włoch Giorgia Meloni powiedziała, że po rosyjskiej agresji na Ukrainę i próbie aneksji części ukraińskiego terytorium, której nie można zaakceptować, sytuacja w tym kraju staje się bardzo poważna. Wyraziła nadzieję, że Unia Europejska będzie w stanie zareagować na to solidarnie i odważnie.
Giorgia Meloni wystosowała przesłanie do kierownictwa i zjazdu hiszpańskiej partii konserwatywnej VOX, która jest obecnie trzecią siłą polityczną w tym kraju. Wskazała, że Unia Europejska musi być odważniejsza w stawianiu czoła wielkim wyzwaniom i musi odgrywać ważną rolę strategiczną w świecie. Powinna natomiast wykazać więcej pokory wobec problemów lokalnych, z którymi lepiej sobie dają radę rządy narodowe.

Przyszła włoska premier powiedziała, że tylko dzięki zwycięstwu prawicy Unia Europejska może stać się gigantem politycznym, a nie gigantem biurokratycznym, którym jest obecnie. Zapowiedziała, że w najbliższych dniach jej rząd rozpocznie wprowadzanie tych idei w życie, jak czynią to obecnie Polska i Czechy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty