Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Władimir Putin. źródło: https://pixabay.com/pl/2847423/DimitroSevastopol/CC0 - domena publiczna
Władimir Putin. źródło: https://pixabay.com/pl/2847423/DimitroSevastopol/CC0 - domena publiczna
Część rosyjskiej opozycji apeluje do zachodniego świata o uznanie Władimira Putina i jego współpracowników za zbrodniarzy wojennych.
W ocenie rosyjskich opozycjonistów taki krok może zachęcić Rosjan do odsunięcia dyktatora od władzy. W ostatnim raporcie amerykański Instytut Badań nad Wojną wskazał, że rosyjscy politycy propagują wobec Ukrainy "otwarcie ludobójczą retorykę".

Rosyjski opozycjonista Dmitrij Gudkow w rozmowie z Radiem Swoboda stwierdził, że zachodnie państwa i Ukraina powinny doprowadzić do szybkiego powołania międzynarodowego trybunału wojennego w sprawie rosyjskich zbrodni. W ocenie opozycyjnego polityka będzie to sygnał, że z Putinem już nikt nie będzie rozmawiał.

- Gdy tylko Putin i jego otoczenie zostaną uznani za zbrodniarzy wojennych, to będzie jasny sygnał dla elit i społeczeństwa, że Putin nie jest już człowiekiem, z którym Zachód byłby skłonny prowadzić jakiekolwiek negocjacje. Wielu wreszcie zrozumie, iż Putin nie jest już żadnym gwarantem i trzeba go zmienić - podkreślił Dmitrij Gudkow.

Ukraińska prokuratura i międzynarodowe organizacje dokumentują zbrodnie wojenne popełnione przez Rosjan w Ukrainie. Niezależni prawnicy tłumaczą, że przed sądem powinien stanąć Władimir Putin, jego żołnierze i współpracownicy oraz wszyscy kremlowscy propagandyści.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty