Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Polska żywność jest odpowiednio kontrolowana i zabezpieczana - mówił po posiedzeniu prezydenckiej Rady do spraw Rolnictwa i Obszarów Wiejskich jej przewodniczący, Jan Krzysztof Ardanowski.
Apelował, by zrobić wszystko, co jest możliwe, aby nie dopuścić do pogorszenia wizerunku polskiej żywności.

Jan Krzysztof Ardanowski podkreślił, że kontroli Sanepidu podlega ponad 550 tysięcy podmiotów zajmujących się zarówno produkcją żywności, jak i wprowadzeniem jej na rynek. W tej grupie są też placówki zbiorowego żywienia.

Przewodniczący Rady powiedział, że system bezpieczeństwa żywności, który odpowiada wszystkim standardom Unii Europejskiej, gwarantuje bezpieczeństwo naszej żywności, zarówno na rynku wewnętrznych, jak i w eksporcie.

Podkreślił, że każdy przypadek, gdzie dochodzi do nieprawidłowości, trzeba eliminować. Jak mówił, zwalczanie patologii jest w naszym konsumenckim interesie.

Przewodniczący Rady do spraw Rolnictwa i Obszarów Wiejskich powiedział, że należy wzmocnić współpracę instytucji kontrolnych w Polsce. Podkreślił, że nie ma szans na ich konsolidację w najbliższych latach, ale można dołożyć starań, by kontrole zsynchronizować.

Chodzi też o to, by nie było obszarów, które kontroli - jeśli chodzi o bezpieczeństwo żywnościowe - nie podlegają.
Relacja Sylwii Białek (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty