Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / jia3ep
Fot. pixabay.com / jia3ep
Rosjanie, w tym część przedstawicieli prokremlowskiej elity, krytykują armię i Putina. Falę krytyki wywołał wtorkowy atak dronów na Moskwę.
Około 25 dronów spadło na osiedla mieszkalne w rosyjskiej stolicy i w podmoskiewskich miejscowościach. Zniszczone zostały fasady dwóch bloków wielopiętrowych. Kilka bezzałogowców zostało zestrzelonych w pobliżu willi biznesmenów i polityków, w tym kilka kilometrów od rezydencji Władimira Putina.

Rosyjska propaganda próbuje bagatelizować niedawny atak antyputinowskich dywersantów na obwód biełgorodzki, codzienne ataki dronów na rosyjskie miasta w pobliżu granicy rosyjsko-ukraińskiej oraz atak bezzałogowców na Moskwę. Jednak część polityków i biznesmenów związanych z kremlowskim reżimem skrytykowała ministerstwo obrony za brak odpowiedniej ochrony granicy i przestrzeni powietrznej.

Według rosyjskich mediów niezależnych, reakcja reżimu była natychmiastowa, prokremlowskie media dostały zakaz cytowania krytyków armii i Władimira Putina.

Część niezależnych ekspertów wojskowych zauważyła, że po ataku dronów na Moskwę pogłębił się podział prokremlowskich elit na zwolenników i przeciwników inwazji na Ukrainę. Coraz więcej osób związanych z reżimem opowiada się za przerwaniem agresji. Podobną tendencję odnotowano w rosyjskim społeczeństwie.

„Jeśli ataki na obwód biełgorodzki i Moskwę miały wywrzeć psychologiczną presję na Rosjan, to autorom tych operacji udało się” - można przeczytać w komentarzach internautów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty