Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin]
Brak deszczu powoduje, że susza staje się coraz większym problemem w wielu akwenach w Polsce. Dlatego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia o suszy hydrologicznej.
To efekt ekstremalnie suchego maja - uważa hydrolog Andrzej Skwierawski. Dodaje, że prognozy pogody w tym zakresie nie są optymistyczne. - W tej chwili mamy blokadę cyrkulacji. Jest napływ powietrza z północy, a to nie przyniesie żadnych opadów. Podczas gdy temperatury są już typowo wiosenne, a to oznacza, że parowanie z powierzchni wody jest na poziomie około 2,5 mm na dobę. Tyle ubywa wody, czyli musiałaby spaść równoważna ilość opadu, żeby to się wyrównało, podczas gdy tego padu w tej chwili bardzo mocno brakuje.

Ostrzeżenia IMGW dotyczące suszy hydrologicznej odnoszą się między innymi do województw mazowieckiego, zachodnio-pomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.
To efekt ekstremalnie suchego maja - uważa hydrolog Andrzej Skwierawski. Dodaje, że prognozy pogody w tym zakresie nie są optymistyczne.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty