Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://pixabay.com/pl/photos/ci%C4%85gnik-ziemi-kultury-rolnictwo-4437030.
źródło: https://pixabay.com/pl/photos/ci%C4%85gnik-ziemi-kultury-rolnictwo-4437030.
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus przekazał, że rząd przeznaczył na wsparcie dla rolników dziesięć miliardów złotych. Szef resortu otworzył Krajowe Dni Pola w Sielinku koło Poznania. W wydarzeniu bierze wziął również unijny komisarz do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski.
Minister Robert Telus podkreślił, że pomoc rolnikom w trudnej sytuacji to obowiązek każdego odpowiedzialnego rządu. Jak dodał, rząd pracuje nad nowymi programami pomocowymi. - Jesteśmy w przygotowywaniu zmian w ekoschematach, tutaj też jest pewna propozycja, którą niedługo ogłosimy, szczególnie dla gospodarstw do pięciu hektarów. Chcemy żeby małe gospodarstwa nie straciły środków. W przygotowaniu jest program Locha+, w którym dopłacamy do lochy, do naszych polskich prosiąt, bo to bardzo ważne żeby mieć swój materiał.

Komisarz Wojciechowski powiedział, że ostatnie lata postawiły przed Europą nowe wyzwania. Jak jednak dodał, już na początku wojny za naszą wschodnią granicą Unia Europejska uruchomiła pomoc finansową dla rolników w krajach dotkniętych kryzysem związanym z agresją Rosji na Ukrainę.

4. Krajowe Dni Pola w Sielinku organizuje Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Podczas wydarzenia prezentowane będzie około 800 odmian roślin na ponad 18 hektarach, do tego zwierzęta hodowlane i maszyny rolnicze.
Minister Robert Telus podkreślił, że pomoc rolnikom w trudnej sytuacji to obowiązek każdego odpowiedzialnego rządu. Jak dodał, rząd pracuje nad nowymi programami pomocowymi.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty