Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Straż Graniczna
Fot. Straż Graniczna
Porównywanie polskich pograniczników do rosyjskich najeźdźców na Ukrainę jest haniebne - mówił w audycji "Radio Szczecin na Wieczór" poseł Prawa i Sprawiedliwości
Michał Jach.
W ten sposób polityk skomentował film "Zielona granica" Agnieszki Holland. - W życiu czegoś takiego się nie spodziewałem - podkreślił Jach: - Polka i obywatel Polski stworzył taki paszkwil, jak za najgorszych czasów komunistycznych. To jest haniebne...

Poseł Koalicji Polskiej Jarosław Rzepa uważa, że to artystyczna wizja, a czy film jest dobry czy zły nie chciał oceniać. - Uważam, że to co dzisiaj robi Prawo i Sprawiedliwość, wylewając ogromny hejt, robi najlepszą reklamę temu filmowi. Dzięki temu, co robią działacze PiS-u i prezes Prawa i Sprawiedliwości, ten film obejrzy znacznie więcej ludzi, niż normalnie miałoby to miejsce - dodał Rzepa.

Film Agnieszki Holland pokazuje operację białoruskiego KGB, jako próbę emigracji do Europy zwykłych ludzi z Bliskiego Wschodu.

Polskie służby, zarówno Straż Graniczna, jak i policja są pokazanie w bardzo negatywnym świetle. W filmie też usłyszymy wiele deklaracji politycznych związanych z opozycją w Polsce.
W ten sposób polityk skomentował film "Zielona granica" Agnieszki Holland. - W życiu czegoś takiego się nie spodziewałem - podkreślił Jach.
Poseł Koalicji Polskiej Jarosław Rzepa uważa, że to artystyczna wizja, a czy film jest dobry czy zły nie chciał oceniać.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty