Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
argum.eu

Fot. pixabay.com / LukasJohnns (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / LukasJohnns (CC0 domena publiczna)
Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu John Kirby wyraził wdzięczność Polsce za wsparcie dla Ukrainy.
Odpowiadając na pytanie Polskiego Radia Kirby podkreślił, że wsparcie Polski dla Ukrainy nie ogranicza się do dostaw sprzętu wojskowego.

1 września doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan powiedział, że Biały Dom będzie konsultować się z polskim rządem, aby lepiej zrozumieć stanowisko Polski w sprawie dalszego wsparcia wojskowego dla Ukrainy. Korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski zapytał Johna Kirby’ego czy amerykańskiej administracji udało się uzyskać wyjaśnienia z Warszawy. „Polska jest pierwszym znakomitym sojusznikiem w NATO, który w ogromnym stopniu wspiera Ukrainę na wielu różnych poziomach, z których wcale nie najmniej ważnym jest umożliwienie nam utrzymania obecności wojskowej w celu ułatwienia koordynacji i dostarczania wsparcia Ukrainie” - odpowiedział rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu.

John Kirby dodał, że USA są wdzięczne za wszystko, co robi Polska by wesprzeć Ukrainę. Zaznaczył, że nic mu nie wiadomo o jakichkolwiek dalszych dyskusjach na temat polskiego wsparcia dla Ukrainy.
Relacja Marka Wałkuskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty