Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / DimitroSevastopol (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / DimitroSevastopol (CC0 domena publiczna)
Według brytyjskiego wywiadu reżim w Moskwie przygotowuje się do wieloletniej wojny.
Analitycy z Londynu wyciągnęli takie wnioski na podstawie planów budżetowych Federacji Rosyjskiej. Już wcześniej Polskie Radio informowało, że kremlowski reżim chce w przyszłym roku wydać na zbrojenia i armię około 11 bilionów rubli - to znacznie więcej, niż na socjalne wsparcie dla obywateli.

Brytyjski wywiad zwraca uwagę, że Moskwa utajniła dane o wydatkach na armię. Jednak analitycy podkreślają, że informacje docierające do opinii publicznej wskazują, iż wojna może potrwać jeszcze kilka lat.

Rosyjski portal niezależny Meduza zwrócił uwagę na wypowiedź reżimowego ministra obrony Siergieja Szojgu, który dał do zrozumienia, że inwazja na Ukrainę potrwa do 2025 roku.

We wrześniu minister finansów Anton Siułanow stwierdził, że wydatki budżetowe na wojsko będą rosły i są traktowane priorytetowo. W ocenie niezależnych ekspertów wojskowych, Moskwę do zaprzestania działań zbrojnych przeciwko Ukrainie zmuszą jedynie poważne porażki na froncie, które będą łączyły się z wyzwoleniem przez Ukraińców okupowanych przez Rosjan ziem, w tym Krymu.
Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty