Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
Reklama
argum.eu
reklama
https://moremadam.pl/

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla przeważającego obszaru kraju. Miejscami prędkość porywów wiatru może zbliżać się do 100 kilometrów na godzinę.
Miejscami prędkość porywów wiatru może zbliżać się do 100 kilometrów na godzinę.

Najwcześniej ostrzeżenia zaczną obowiązywać na północnym zachodzie - od godziny 16.00, natomiast w centrum kraju - od 20.00. Rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski powiedział, że najsilniejsze porywy wiatru wystąpią na zachodzie i na Wybrzeżu.

- Dla województw lubuskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, a także dla północnych części zachodniopomorskiego i pomorskiego zostały wydane ostrzeżenia drugiego stopnia. W tych regionach porywy wiatru mogą osiągać wartość do 90 kilometrów na godzinę, ale niewykluczone, że na zachodzie - do 100 kilometrów na godzinę. Na pozostałym obszarze kraju powieje z prędkością od 75 do 85 kilometrów na godzinę. Tak silny wiatr może łamać drzewa i zrywać dachy, dlatego wieczorem i w nocy lepiej zostać w domu - mówił Grzegorz Walijewski.

Sytuacja pogodowa zacznie stabilizować się około północy, jednak we wschodniej połowie Polski może wiać do godzin porannych.
Relacja Marty Szulborskiej (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty