Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
argum.eu
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
reklama
https://moremadam.pl/

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
W Niemczech nie cichnie debata na temat migracji. Coraz częściej pojawiają się wezwania do jej ograniczenia.
Według danych Agencji Unii Europejskiej ds. Azylu, w pierwszej połowie roku 30 proc. wszystkich wniosków o azyl w Unii złożono właśnie w Niemczech. Z kolei według niemieckiej policji federalnej, od stycznia do końca sierpnia, do Niemiec nielegalnie przybyło ponad 70 tysięcy osób.

W rozmowie z reporterem Polskiego Radia uczestnicy jednego z antyrządowych protestów w Berlinie wyrażali swoje niezadowolenie z obecnej sytuacji.

- To musi być lepiej zorganizowane. Na razie ci ludzie integrują się za wolno, ale integrują się w niedostateczny sposób. Przyjeżdża bardzo wielu uchodźców, zwłaszcza młodych mężczyzn, którzy nie mają wykształcenia i nie pracują tutaj. Są opłacani przez system socjalny. Znam przypadek mężczyzny z Syrii. Przyjechał z trzema żonami i trzynaściorgiem dzieci. Miesięcznie dostają 15 tys. euro socjalu, a nie pracują. To ważne, by się wspierać, ale trzeba pracować i dopasować się do sytuacji. Jeśli ja jadę do Polski, to muszę podporządkować się regułom. Nauczyć się języka. To jest integracja - mówią uczestnicy antyrządowego protestu w Berlinie.

Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców poinformował, że w ciągu pierwszych 8 miesięcy tego roku wpłynęło ponad 200 tysięcy wniosków o azyl. W tym samym okresie poprzedniego roku złożono nieco ponad 100 tysięcy wbiosków, co oznacza wzrost o prawie 80 procent.
W rozmowie z reporterem Polskiego Radia uczestnicy jednego z antyrządowych protestów w Berlinie wyrażali swoje niezadowolenie z obecnej sytuacji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty