Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk powiedział, że rozpoczęcie wypłaty odszkodowań przedsiębiorcom, którzy najbardziej ucierpieli w związku z sytuacją na Odrze, będzie możliwe we wrześniu. Odpowiedni projekt ustawy został przygotowany przez resorty: rodziny oraz rozwoju i technologii.
- Niebawem pani minister Maląg ogłosi to i w trybie szybkim zostanie przyjęte na najbliższym posiedzeniu Sejmu tak, aby już we wrześniu rozpocząć wypłatę odszkodowań dla przedsiębiorców, którzy ucierpieli - powiedział podczas posiedzenia połączonych komisji sejmowych: gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa.

Wiceminister powiedział, że do końca tego tygodnia zostanie powołany międzyresortowy zespół, przy wsparciu organizacji pozarządowych i ekspertów. Poinformował, że następnymi krokami będą: konsultacje społeczne dotyczące przygotowania projektu ustawy i prace parlamentarne.

Marek Gróbarczyk mówił też o źródłach finansowania. To między innymi środki pochodzące z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ich wojewódzkich oddziałów, ministerstwa rolnictwa oraz Wód Polskich.

We wtorek na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu, premier Mateusz Morawiecki poinformował, że będzie wsparcie dla osób poszkodowanych przez katastrofę ekologiczną na Odrze. Dodał, że podczas posiedzenia Rady Ministrów przedyskutowano założenia do projektu ustawy o pomocy przedsiębiorcom, którzy działają wzdłuż tej rzeki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty