Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

To już pewne, że szczecińskich plaż będzie strzec trzykrotnie mniej ratowników niż podczas ubiegłych sezonów. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
To już pewne, że szczecińskich plaż będzie strzec trzykrotnie mniej ratowników niż podczas ubiegłych sezonów. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zaskoczone decyzją szczecińskiego Zakładu Usług Komunalnych. ZUK nie uwzględnił uwag WOPR-u, który uznał, że firma, którą miasto zatrudni do strzeżenia miejskich kąpielisk nie ma doświadczenia i ma za mało ratowników.
Do tej pory to Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe świadczyło usługi w Szczecinie. W tym roku przegrało w przetargu, bo zaproponowało ofertę o 100 tys. zł droższą niż zwycięska firma z Wrocławia.

Takiego rozstrzygnięcia nie rozumie Jacek Kleczaj, szef WOPR-u. - Multi Grupa wykazywała wieloletnie doświadczenie, choć pozwolenie na działalność z ministerstwa spraw wewnętrznych otrzymała dopiero pod koniec ubiegłego roku - mówi Kleczaj.

Zakład Usług Komunalnych podtrzymał swój wybór. - Komisja przetargowa uznała, że zastrzeżenia pogotowia wodnego są bezzasadne, bo zwycięskie przedsiębiorstwo spełnia wymogi. Zaś z argumentacji WOPR-u wynikało, że tylko oni jako jedyni są w stanie zapewnić ochronę kąpielisk - mówi Andrzej Kus, rzecznik ZUK-u.

W tym roku na Dziewokliczu i Dąbiu pojawi się po dwóch ratowników, a na Głębokim - czterech. WOPR wystawiał ich trzykrotnie więcej.

Sezon na szczecińskich kąpieliskach startuje 15 czerwca.
Relacja Anny Łukaszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty