logowanie » Niedziela, 1 lutego 2015 roku.
Radio Szczecin » Wiadomości »

Koniec ewakuacji. Bomby nie było [NOWE, WIDEO]

Około południa, po anonimowym zgłoszeniu zapadła decyzja o ewakuacji - tak powiedział mi Przemysław Kimon. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]

Około południa, po anonimowym zgłoszeniu zapadła decyzja o ewakuacji - tak powiedział mi Przemysław Kimon. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Zakończyła się ewakuacja i przeszukanie budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Funkcjonariusze nie znaleźli ładunku wybuchowego.

Kolejny zatrzymany po alarmach bombowych

Jest drugi zatrzymany w sprawie wtorkowych fałszywych alarmów bombowych - poinformował minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz.
Wcześniej, podobnie jak kilkadziesiąt instytucji w całym kraju, mundurowi otrzymali mail z informacją o podłożeniu bomby.

- Około południa, po anonimowym zgłoszeniu zapadła decyzja o ewakuacji - powiedział Przemysław Kimon, rzecznik KWP w Szczecinie. - Zgodnie z procedurami podjęliśmy decyzję o ewakuacji wszystkich osób. Pirotechnicy sprawdzili budynek i okazało się, że był to fałszywy alarm.

Bomby nie znaleziono również w gmachu sądu i prokuratury w Koszalinie. - We wtorek rano na skrzynkę internetową tamtejszej prokuratury przyszedł e-mail. Autor poinformował w nim, że w budynku jest bomba - informowała Agnieszka Muchla, rzeczniczka wojewody zachodniopomorskiego.

Według Komendy Głównej Policji, maile z informacją o podłożeniu bomby trafiły na skrzynki mailowe kilkudziesięciu instytucji w kraju. Były podpisane jako grupa Anonimo, ktoś wysłał je z zagranicznych serwerów.

Zgłoszenia wywołały panikę w co najmniej kilkunastu miastach m.in. Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gliwicach, Dąbrowie Górniczej czy Sosnowcu.

Łącznie w całym kraju alarmy bombowe ogłoszono w 21 instytucjach. Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz zapewnia, że wszystkie były fałszywe.

- Pierwszy mężczyzna zatrzymany we własnym mieszkaniu w Chrzanowie w województwie małopolskim, na razie nie jest podejrzany - mówił Sienkiewicz. - Policja ma 48 godzin na zgromadzenie materiału, który będzie przekonywujący dla prokuratury.

- Skuteczną metodą przeciwko kolejnym takim przypadkom będzie przekonanie o nieuchronności i wysokości kary - mówił premier Donald Tusk. - Złapać, aresztować osądzić i wsadzić do więzienia.

Za fałszywy alarm grozi nawet 8 lat więzienia.
- We wtorek rano na skrzynkę internetową tamtejszej prokuratury przyszedł e-mail. Autor poinformował w nim, że w budynku jest bomba - mówi Agnieszka Muchla, rzeczniczka wojewody zachodniopomorskiego.
- Około południa, po anonimowym zgłoszeniu zapadła decyzja o ewakuacji - powiedział Przemysław Kimon z KWP w Szczecinie.
Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz zapewnia, że wszystkie alarmy były fałszywe, a ustalenie sprawców bedzie teraz priorytetem dla polskiej policji.
- Pierwszy mężczyzna zatrzymany we własnym mieszkaniu w Chrzanowie w województwie małopolskim, na razie nie jest podejrzany - mówił Sienkiewicz.
- Skuteczną metodą przeciwko kolejnym takim przypadkom będzie przekonanie o nieuchronności i wysokości kary - mówił premier Donald Tusk.
Zakończyła się ewakuacja i przeszukanie budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Funkcjonariusze nie znaleźli ładunku wybuchowego. Realizacja: Piotr Sawiński [Radio Szczecin]

Wiadomości

Kolizja w centrum SzczecinaDwa samochody zderzyły się na placu Rodła krótko po godzinie 11.» więcej Gość Kawiarenki politycznej: Minister złamał prawoMinister skarbu złamał prawo - mówił w "Kawiarence politycznej" Radia Szczecin poseł Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński odnosząc się do planów prywatyzacji Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.» więcej Ciało kobiety w kanale w ŚwinoujściuPolicjanci wyłowili ciało kobiety z kanału portowego w Świnoujściu.» więcej Kolejny rekord oglądalności. Dziękujemy!W styczniu strona internetowa Radia Szczecin zanotowała ponad 1,1 miliona odsłon, co oznacza ponad 100 tysięcy odsłon więcej od dotychczasowego rekordowego listopada ubiegłego roku.» więcej "Tylko Polska, Polska, Polska. Oni mają zdobyć medal" [WIDEO]Polscy piłkarze ręczni staną w niedzielę przed szansą zdobycia brązowego medalu Mistrzostw Świata odbywających się w Katarze. Biało-Czerwoni w niedzielnym meczu o trzecie miejsce zmierzą się z Hiszpanią.» więcej Na przeprawę w centrum Świnoujścia tylko z nową przepustkąOd niedzieli na przeprawę promową w centrum Świnoujścia wjadą jedynie kierowcy, którzy mają nowy, wprowadzony 1 stycznia identyfikator, a także właściciele aut zarejestrowanych w Świnoujściu. Stare identyfikatory tracą ważność.» więcej Burza śnieżna przeszła nad SławnemGwałtowne zjawiska atmosferyczne pojawiły się około północy. Intensywnym opadom śniegu towarzyszyły wyładowania atmosferyczne i silny wiatr.» więcej Wystawa w habitach w szczecińskiej katedrze33 portrety można oglądać od niedzieli w szczecińskiej katedrze. Wystawa "Konsekrowani 2015" przedstawia zakonników, siostry zakonne i przedstawicieli instytutów świeckich, którzy pracują na terenie archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.» więcej Niedziela na plusie. Wyjdzie też słońce [WIDEO] TVN Meteo/x-news TVN Meteo/x-news» więcej Jechali do pożaru. Wóz przewrócił się na bokWóz strażacki przewrócił się przed rondem w Czaplinku na ul. Złocienieckiej. Uszkodził przy tym kilka samochodów.» więcej
1234567

FOTOGALERIA

Japońskie brzmienie jazzu. Klimatyczny koncert w Szczecinie [WIDEO, ZDJĘCIA]
Tragiczny pożar na Ku Słońcu
Można już wydrukować dom. To urządzenie coraz bardziej przydatne [ZDJĘCIA, WIDEO]
Blok operacyjny na Pomorzanach po remoncie. Zobacz jak wygląda [ZDJĘCIA, WIDEO]
"Ten rząd tak daje popalić, że nie da się żyć" [ZDJĘCIA]
Holenderski rock zabrzmiał w studiu S-1 Radia Szczecin [ZDJĘCIA]
Wielkie wyburzanie na dworcu PKP [ZDJĘCIA]
Ferie w Szczecinie na bogato [ZDJĘCIA]
Pożegnali Edmunda Bałukę, legendę szczecińskich strajków [ZDJĘCIA]
Niesamowite wynalazki zawitały na Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory [ZDJĘCIA]
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone. Regulamin korzystania z portalu Polityka prywatności Biuletyn Informacji Publicznej