Piłkarze Błękitnych Stargard Szczeciński wygrali ze Zniczem Pruszków 3:1 w ostatnim meczu 27. kolejki rozgrywek o mistrzostwo II ligi. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Do przerwy drużyna trenera Krzysztofa Kapuścińskiego nieoczekiwanie przegrywała 0:1.

W drugiej połowie na boisku dominowali już półfinaliści Pucharu Polski. Do remisu doprowadził Wojciech Fadecki, a dwa kolejne gole strzelił Ariel Wawszczyk i Błękitni zwyciężyli 3:1.

Po niedzielnym sukcesie stargardzianie zajmują siódme miejsce w tabeli II ligi. 16 jest Kotwica Kołobrzeg, która w sobotę zremisowała z Siarką Tarnobrzeg 1:1.

Kolejny ligowy mecz Błękitni rozegrają w piątek. Zmierzą się wtedy z ostatnią w tabeli Limanovią Limanowa.

Po tym pojedynku stargardzianie na zaproszenie Polskiego Związku Piłki Nożnej pojadą do Warszawy na finał Pucharu Polski na stadionie Narodowym, w którym Legia zmierzy się z Lechem Poznań.