Polska w Mistrzostwach Świata w lekkiej atletyce zdobyła już osiem medali, w tym trzy złote, jeden srebrny i cztery brązowe. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Dwa medale złoty i brązowy zdobyli Polscy lekkoatleci w przedostatnim dniu Mistrzostw Świata w Pekinie.
Piotr Małachowski zdobył złoto w rzucie dyskiem, a brąz w tej samej konkurencji wywalczył Robert Urbanek. Tytuł mistrza świata dał Małachowskiemu rzut na 67 metrów 40 centymetrów.

Medali w sobotę nie zdobyły natomiast Polki. Kamila Lićwinko była czwarta w skoku wzwyż, natomiast Joanna Jóźwik zajęła siódme miejsce w finale biegu na 800 metrów.