Legia Warszawa awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski w rewanżowym meczu IV rundy eliminacji Champions League zremisowali na własnym boisku z mistrzem Irlandii FC Dundalk 1:1. W pierwszym spotkaniu było 2:0 dla drużyny z Polski.
Piłkarze Legii najpierw - w 19. minucie - stracili bramkę po strzale Bensona. Potem - w 67. minucie, za drugą żółtą kartkę, z boiska wyleciał Adam Hlousek. I dopiero w 2. minucie doliczonego czasu gry Michał Kucharczyk strzelił na 1:1.

Legia Warszawa jest pierwszym od 20 lat zespołem, któremu udało się awansować do fazy grupowej tych najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych. Ostatnią drużyną, która wywalczyła taki awans był łódzki Widzew w sezonie 1996/1997.