Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fałszywy policjant okradł Bank Spółdzielczy w Świnoujściu. Fot. Sławomir Ryfczyński/iswinoujscie.pl
Fałszywy policjant okradł Bank Spółdzielczy w Świnoujściu. Fot. Sławomir Ryfczyński/iswinoujscie.pl
Podał się za policjanta, zażądał wydania pieniędzy, a gdy je dostał - uciekł. W taki sposób działał złodziej, który w czwartek po południu napadł na Bank Spółdzielczy w Świnoujściu.
Rzeczniczka świnoujskiej policji Beata Olszewska poinformowała Radio Szczecin, że w czwartek do banku i innych placówek dzwonili oszuści przestrzegając przed możliwym napadem. Pracownicy mieli zamknąć lokal i podjąć współpracę z rzekomym policjantem, który pojawi się na miejscu.

- Dzwonili do kantorów, lombardów, złotników, firm mających działalność gospodarczą związaną z obrotem pieniędzmi. Zgłaszali się do nas również seniorzy, którzy informowali o próbach oszustwa. Tym razem miał się też pojawić dzielnicowy, który przekazywał informacje o włamaniu na konto bankowe. Osoba podająca się za policjanta wypytywała o stan konta, o wartość środków przetrzymywanych w mieszkaniu - mówi Olszewska.

Żadna z osób, które zgłosiły się na policję nie została oszukana. Służby weryfikują, czy za wszystkie próby oszustw odpowiadają te same osoby.
Beata Olszewska ze świnoujskiej policji o sposobie działania oszustów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty