Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Policja ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod mundurowych. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Policja ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod mundurowych. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Policja ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod mundurowych. Tym razem potencjalnych ofiar przebierańcy szukają w Kołobrzegu.
W piątek oszuści dzwonili do kołobrzeskich kantorów z informacją o rzekomych planach napadu na placówki. Doradzali, by jak najszybciej przekazać pieniądze policjantowi, który za chwilę pojawi się na miejscu, odbierze i zabezpieczy gotówkę.

W czwartek w dokładnie ten sam sposób oszuści grasowali w Świnoujściu. - Wczoraj po południu odebraliśmy kilkanaście sygnałów o oszustach. Dzwonili do kantorów, lombardów i złotników - mówi rzeczniczka świnoujskiej policji Beata Olszewska.

Na policję zgłaszali się też seniorzy, których rzekomy policjant wypytywał np. o kosztowności zgromadzone w domu.

Jak przekazał nam Tomasz Kwaśnik z kołobrzeskiej komendy, za każdym razem gdy właściciele tamtejszych kantorów orientowali się, że ktoś próbuje ich oszukać, rozłączali się.

Mundurowi przypominają, że funkcjonariusze nigdy nie dzwonią do mieszkańców ani firm i nie proponują przekazywania im żadnych pieniędzy. Apelują też, by próby oszustw zgłaszać prawdziwym policjantom, np. pod numerem 997.
Relacja Dawida Siwka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty