Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz

Niebo rozświetliło się nad Wałami Chrobrego. Pokaz firmy Fire Event z Luksemburga. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Niebo rozświetliło się nad Wałami Chrobrego. Pokaz firmy Fire Event z Luksemburga. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Fot. www.facebook.com/RadioSzczecin/videos
Fot. www.facebook.com/RadioSzczecin/videos
Podwójne laury dla Szwajcarów: firma Sugyp dostała Platynową Magnolię 10. Międzynarodowego Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic 2017, ich sobotni pokaz był najlepszy także zdaniem publiczności zgromadzonej na szczecińskich Wałach Chrobrego.
Udział w imprezie wzięli laureaci poprzednich edycji. Pogoda sprzyjała frekwencji, stąd też tłumy widzów na Wałach Chrobrego oglądały pokaz fajerwerków z Wyspy Grodzkiej. Między pokazami prezentowały się zespoły grające różne style muzyczne.

Sobota była drugim dniem Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic. Pierwszy pokaz o 22.20 zaprezentowała firma Fire Event z Luksemburga.

O 22.50 przyszedł czas na pokaz firmy Sugyp ze Szwajcarii, a całą imprezę kończył organizator firma Surex (o 23.45).

Koszt tylko jednego, profesjonalnego pokazu pirotechnicznego to kwota ponad 200 tysięcy złotych. - Cena zależna jest jednak od czasu prezentacji oraz ilości stanowisk, z których wystrzeliwane są fajerwerki - mówi Ryszard Suzdalewicz z firmy Surex. - Minuta pokazu na jednym stanowisku to kwota około 1,5 tys. złotych. Jeżeli chcemy wystrzelić fajerwerki z 10 miejsc w minutę, to trzeba dołożyć do rachunku jedno zero.

Zdaniem Ryszarda Suzdalewicza odpalanie fajerwerków na szczecińskim pokazie jest bardzo bezpieczne. W jego ocenie głównie ze względu na wykorzystanie fal radiowych, które współcześnie w całości sterują tym procesem. W przypadku Pyromagic sygnał do odpalenia pirotechniki, znajdującej się na Wyspie Grodzkiej, wysyłany jest wprost ze sceny usytuowanej przy Wałach Chrobrego.

Przy tworzeniu tylko jednego, 15-minutowego pokazu pracować musi około dziesięciu osób przez co najmniej dwa tygodnie. Ekipa już w trakcie samej prezentacji, wykorzystuje ponad dwie i pół tony środków pirotechnicznych, z czego prawie pół tony stanowi czarny proch.

W piątek pierwszego dnia festiwalu pokazy zaprezentowały firma Jost z Austrii i H.C.Pirotechnik z Belgii.

Bezpośrednią transmisję z pokazów można było oglądać na radiowym Facebooku. Dziękujemy za tysiące odwiedzin naszego profilu i ogromną oglądalność podczas finału Pyromagic.



- Cena zależna jest jednak od czasu prezentacji oraz ilości stanowisk, z których wystrzeliwane są fajerwerki - mówi Ryszard Suzdalewicz z firmy Surex.
Pokaz firmy Fire Event z Luksemburga
Pokaz firmy Sugyp ze Szwajcarii
Pokaz organizatora, firmy Surex

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty