Radio Szczecin » Region »

Znamy nominowanych do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina

Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina. Fot. Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia
Międzynarodowe Nagrody Żeglarskie Szczecina. Fot. Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia
W tym roku nagrody zostaną wręczone w jedenastu kategoriach, to między innymi: Żeglarz Roku, Regatowiec Roku czy Rejs Roku.
Dziennikarka Radia Szczecin z nagrodą żeglarską. Kto jeszcze dostał wyróżnienie [ZDJĘCIA]

Dziennikarka Radia Szczecin z nagrodą żeglarską. Kto jeszcze dostał wyróżnienie? [ZDJĘCIA]

Dziennikarka Radia Szczecin otrzymała Nagrodę Kulturalną Żeglarskiego Szczecina. Katarzyna Wolnik-Sayna została wyrózniona za znaczący wkład w utrwalenie pamięci o wybitnych żeg ...
Wśród nominowanych w kategorii "Nagroda Kulturalna Żeglarskiego Szczecina" znajduje się nasza redakcyjna koleżanka - Katarzyna Wolnik-Sayna. Nazwiska zwycięzców poznamy podczas uroczystej Gali Żeglarskiej, zaplanowanej na 30 marca.

Do nagrody im. kpt. Ludomira Mączki nominowano trzech żeglarzy:
· Szymona Kuczyńskiego - żeglarza, który jako trzeci Polak przepłynął samotnie świat non stop, klasyczną trasą wokół trzech przylądków, na najmniejszym do tej pory jachcie „Atlantic Pufiin” typu Maxus 22.
· Macieja Krzeptowskiego - żeglarza wiernego ideom kapitana Ludomira Mączki, któremu towarzyszył w wyprawach. Popularyzator żeglarstwa, działacz społeczny, biorący czynny udział w życiu żeglarskim.
· Witolda Zdrojewskiego - kapitana jachtowego, sędzię żeglarskiego, instruktora żeglarstwa, komandora Jachtu Klubu Akademickiego Związku Sportowego w Szczecinie, nauczyciela akademickiego. Z żeglarstwem związanego od roku 1947.

O przyznanie tytułu "Rejs Roku" i nagrodę im. Wyszaka walczą:
· Mateusz Stodulski - żeglarz z Kamienia Pomorskiego, który przygotował i odbył rodzinną wyprawę dookoła świata na jachtach „Sputnik II” i „Sputnik III”. Żegluga trwała cztery lata.
· Rejsy Odkrywców Szlakiem Miast Partnerskich Miasta Szczecina - rejsy zorganizowane z okazji 100-lecia niepodległości, wpisane w miejski projekt „codziennie Polskę tworzyMy”. Organizowane w 4 etapach na 3 jednostkach.

Nominację do tytułu "Żeglarza Roku" otrzymali:
· Artur Wasilewski - żeglarz, który od września 2015 do maja 2018, przez 964 dni na jachcie „Wassyl” przemierzył dookoła świat, pokonując jednocześnie 40.000 mil morskich.
· Szymon Kuczyński - trzeci Polak w historii krajowego żeglarstwa opłynął świat samotnie non-stop, wokół trzech przylądków, najmniejszym jachtem w dziejach światowego żeglarstwa.
· Andrzej Górajek - żeglarz, który w roku 2018 ustanowił rekord żeglugi na północ u wybrzeży Grenlandii Wschodniej i odbył szereg rejsów w Arktyce.

Do tytułu "Regatowca Roku" i nagrody im. kpt. Kazimierza Kuby Jaworskiego nominowano:
· Jakuba Rodziewicza - Mistrza Europy U21 w klasie Laser Standard, Mistrza Polski, brązowego medalisty Mistrzostw Polski w klasie Laser Radial, członka kadry narodowej seniorów. Kandydata do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020.
· Patryka Zbroję - Mistrza Polski w formule match-racing, zdobywcy 3 medali w Młodzieżowych Żeglarskich Mistrzostwach Polski na jachtach typu Mantra. W rankingu światowym sterników Międzynarodowej Organizacji Żeglarskiej ISAF zajmuje on 10. miejsce.
· Bartosza Piotrowskiego z załogą La Besto - sternika La Besto, który wraz ze swoją załogą w 2018 roku zdobył Międzynarodowe Mistrzostwo Polski oraz Mistrzostwo Świata w klasie Micro. Na swoim koncie ma także złoto i srebro w Mistrzostwach Świata w klasie Micro.

Do tytułu "Popularyzatora Żeglarstwa" i nagrody im. kpt. Kazimierza Haski nominację dostali:
· Zenon Szostak - żeglarz, twórca, redaktor i wydawca kwartalnika o tematyce żeglarskiej „Zeszyty Żeglarskie”. Od ponad 40 lat aktywnie działa na rzecz żeglarstwa w regionie zachodniopomorskim.
· Hanna Żurawska - od 1972 roku nieprzerwanie zajmuje się edukacją żeglarską dzieci i młodzieży w Świnoujściu. Współtwórczyni przeglądu piosenki żeglarskiej „Wiatrak” i przeglądu piosenki żeglarskiej dla dzieci „Wiatraczek”.
· Maciej Cylupa - od 2007 roku organizuje szereg imprez żeglarskich w całej Polsce, wśród nich m.in. Mistrzostwa Europy i Świata w match racing, regaty Polska Ekstraklasa Żeglarska.

Nominację do nagrody "Kota Umbriagi" otrzymali:
· Jakub Guźlecki - wicemistrz Polski młodzików w windsurfingu. Pierwsze kroki stawiał na optymiście, jednak to deska windsurfingowa stała się jego najlepszym kompanem w żeglarskich zmaganiach.
· Aleksandra Bobrowska - członek Wojewódzkiej Kadry Młodzików województwa zachodniopomorskiego. W Mistrzostwach Polski zajęła III miejsce. Na koniec sezonu 2018 uplasowała się na drugim miejscu w rankingu PSKO.
· Sekcja Żeglarska Miejskiego Domu Kultury w Stargardzie - od 1950 roku Pracownia Żeglarska Miejskiego Domu Kultury w Stargardzie uczy i szkoli przyszłych żeglarzy, studentów Akademii Morskiej czy instruktorów żeglarstwa.

Nominację do "Nagrody Kulturalnej Żeglarskiego Szczecina" otrzymali:
· Paweł Szatkowski - rzeźbiarz, wykonał szereg realizacji rzeźbiarskich, które zostały ulokowane na szczecińskiej Alei Żeglarzy, z czego 5 zostało zamontowane tam w 2018 roku.
· Chór Akademii Morskiej w Szczecinie - liczne koncerty i uczestnictwo w największych imprezach morskich sprawiają, że chór promuje kulturę żeglarską oraz muzyczną literaturę marynistyczną nie tylko w kraju ale również na całym świecie.
· Katarzyna Wolnik-Sayna - dziennikarka Radia Szczecin, specjalistka od spraw związanych z żeglarstwem. Autorka audycji „Szkoła pod żaglami” oraz książki „Przez morze bez kapci”, która jest zbiorem reportaży radiowych na temat wilków morskich i żeglarzy.

Nominację do nagrody "Wydarzenie Żeglarskie" otrzymali:
· Rejsy Odkrywców Szlakiem Miast Partnerskich Miasta Szczecina - rejsy zorganizowane z okazji 100-lecia niepodległości, wpisany w miejski projekt „codziennie Polskę tworzyMy”.
· Jarmark Sail Świnoujście - impreza łącząca wydarzenia sportowe (Mistrzostwa Świata w Klasie Micro i regaty w klasie 505) oraz kulturalne przeglądy piosenek żeglarskich: Wiatrak i dla dzieci Wiatraczek.
· Regaty Zeesbootów - regaty na historycznych łodziach rybackich Zeesboot (obecnie oldtimerów) organizowane regularnie w Wurstow. Wydarzenie o znaczeniu edukacyjnym z wieloletnią tradycją, które pielęgnuje pamięć pomorskiego rybołówstwa żeglarskiego.

Nominację do tytułu "Młody Żeglarz Roku" otrzymali:
· Mikołaj Silny - członek Kadry Narodowej Juniorów w klasie Laser Radial. W 2018 roku zajął 4. miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów. Brązowy medalista Mistrzostw Polski w sprincie.
· Filip Miłoszewski - Mistrz Polski Juniorów w klasie Laser 4,7. Złoty medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Żeglarstwie 2018. Zawodnik Kadry Narodowej Juniorów w klasie Laser 4,7.
· Jakub Guźlecki - Wicemistrz Polski w klasie Bic techno 293 w kategorii 4.0. Jakub wielokrotnie stawał na podium, zdobywając m.in. wicemistrzostwo Polski młodzików w windsurfingu.

Nominację do tytułu "Trener Roku im. Teodora Czarneckiego" otrzymali:
· Robert Siluk - trener i wychowawca czołowych polskich żeglarzy, m.in. Agnieszki Skrzypulec, Kacpra Ziemińskiego i Jakuba Rodzewicza. Trener klas Laser w klubie SEJK Pogoń Szczecin. Trener kadry narodowej Polskiego Związku Żeglarskiego w klasie Laser Standard.
· Grzegorz Durdyń - instruktor sportowy, prowadzi sekcję Optimist Regatowy w Centrum Żeglarskim. Szkoleniowiec cieszy się ogromnym zaufaniem swoich wychowanków, z którymi chętnie dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Nominację do "Żeglarskiej Nagrody Specjalnej" otrzymali:
· Peter Dorleijn - pielęgnuje historię i tradycję łodzi żeglarskich Botter Zuidersee. Były redaktor naczelnym magazynu „Tagrijn”. Autor pięcioczęściowego dzieła o żeglarstwie rybackim oraz albumu o konstrukcji Botterów.
· Centrum Żeglarskie w Szczecinie - jedyny ośrodek kajakarstwa morskiego w Zachodniopomorskiem oraz jedyny z nielicznych w kraju. W 2018 roku zorganizowała wyprawę kajakową wokół Bornholmu.
· Izabella Kidacka - sędzia regatowy, organizator Etapowych Regat Turystycznych. Pomysłodawczyni i organizator Konkursu Piosenki Żeglarskiej SZANTY FAN, odbywającego się podczas ERT.
Szczecin

Region

Dzień bez telefonu [ZDJĘCIA]Dzień bez telefonu [ZDJĘCIA]Według różnych szacunków korzysta z nich ponad 90 procent Polaków. W poniedziałek z okazji światowego dnia bez telefonu postanowiliśmy sprawdzić czy da się funkcjonować bez tego wynalazku.» więcej Goście RSnW: "Jedynki" PiS gwarancją dobrego wyniku w wyborachGoście RSnW: "Jedynki" PiS gwarancją dobrego wyniku w wyborach'Jedynki' Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych są gwarancją dobrego wyniku. Tak uważają goście programu 'Radio Szczecin na wieczór'.» więcej Strasburg: część europosłów wciąż niezdecydowanych w sprawie von der LeyenStrasburg: część europosłów wciąż niezdecydowanych w sprawie von der LeyenCzęść eurodeputowanych wciąż jest niezdecydowanych w sprawie wtorkowego głosowania nad kandydaturą na nową szefową Komisji Europejskiej.» więcej Borelioza epidemią XXI wieku [ZDJĘCIA]Borelioza epidemią XXI wieku [ZDJĘCIA]Ta choroba nie daje jednoznacznych objawów, a świadomość społeczna na jej temat nadal jest bardzo niska, między innymi o tym mówili specjaliści podczas konferencji 'Borelioza Epidemia XXI wieku'.» więcej Jarosław Rzepa: afera melioracyjna ma polityczne tłoJarosław Rzepa: afera melioracyjna ma polityczne tłoKtokolwiek dopuści się przestępstwa powinien ponieść konsekwencje - tak, w 'Samorządowej Przeplatance', mówił wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Odniósł się w ten sposób do tzw. ''afery melioracyjne ...» więcej Motocyklista zderzył się z osobówką na Szosie PolskiejMotocyklista zderzył się z osobówką na Szosie PolskiejZderzenie motocyklisty z samochodem osobowym na Szosie Polskiej w Szczecinie. Do niegroźnej kolizji doszło w okolicach Galerii Północ.» więcej Szybciej pociągiem ze Szczecina do NiemiecSzybciej pociągiem ze Szczecina do NiemiecBiuro prasowe wojewody zachodniopomorskiego, Tomasza Hinca informuje o decyzjach pozwalających spółce PKP PLK na przebudowę linii.» więcej Powstanie parking wart 50 mln zł przy terminalu w ŚwinoujściuPowstanie parking wart 50 mln zł przy terminalu w Świnoujściu50 milionów złotych ma kosztować parking, który powstanie przy terminalu promowym w Świnoujściu. Na parkingu ma się znaleźć miejsce dla blisko 300 ciężarówek.» więcej PO opracowała program. "Będziemy otwarci i gotowi na rozmowę" [ZDJĘCIA]PO opracowała program. "Będziemy otwarci i gotowi na rozmowę" [ZDJĘCIA]Szczecińscy posłowie PO przedstawiają swoje propozycje przed jesiennymi wyborami i zapewniają, że tym razem nie skończy się tak jak z podniesieniem wieku emerytalnego.» więcej Spółka chce odsprzedać udziały w kamieńskim szpitaluSpółka chce odsprzedać udziały w kamieńskim szpitaluSpółka EMC, która zarządza szpitalem w Kamieniu Pomorskim chce sprzedać część swoich udziałów powiatowi.» więcej
1234567

FOTOGALERIA

© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej

Szanowny Użytkowniku.

Poniżej zebraliśmy informacje dotyczące zasad przetwarzania Twoich danych osobowych wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanym dalej RODO). Prosimy o ich przeczytanie – nie powinno to zająć zbyt wiele czasu. Z niniejszego opracowania dowiesz się jakie obowiązki ma Administrator, jakie przysługują Ci prawa oraz w jaki sposób z tych praw korzystać. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami.

Przechodząc do serwisu lub klikając w prawym górnym rogu tej informacji, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz na wskazane poniżej działania.

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne technologie

W naszych serwisach wykorzystujemy pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) i inne pokrewne technologie, mające na celu:

Zakres wykorzystywania plików cookies możesz zdefiniować w ustawieniach wykorzystywanej przez Ciebie przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce prywatności .

Co to są dane osobowe?

Dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Mogą to być m.in. imię i nazwisko, adres e-mail czy numer telefonu. W zakresie korzystania z takich jak nasz serwisów internetowych wyróżnia się również dane osobowe takie jak jak adres IP użytkownika, informacja o dotychczasowej aktywności użytkownika, informacja zbierana za pośrednictwem tzw. plików cookies, a także podobnych technologii. Jeśli dany plik cookie nie zawiera danych osobowych, ale możliwe jest zestawienie informacji z tego pliku z inną informacją pozyskaną od Ciebie, tzn. jeśli jest możliwość zidentyfikowania Twojej osoby – takie pliki cookies są również objęte ochroną wynikającą z przepisów dotyczących bezpieczeństwa danych osobowych.

Pliki cookies, potocznie zwane "ciasteczkami” są plikami, w których podczas przeglądania strony internetowej, zapisują się pewne informacje trafiające ostatecznie do urządzenia końcowego (np. komputera lub smartfona). Pliki cookies mają wiele funkcji – od umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie naszego serwisu internetowego, po pozwalające na zachowywanie preferencji użytkownika, jak również personalizowanie stron internetowych w zakresie wyświetlanych treści oraz dostarczanych reklam.

Co powinieneś wiedzieć w zakresie bezpieczeństwa Twoich danych osobowych w związku z RODO

 1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Polskie Radio Szczecin S.A. z siedzibą przy al. Wojska Polskiego 73, 70-481 Szczecin (zwane dalej „Rozgłośnią”).
 2. Na mocy art. 37 ust. 1 lit. a) RODO został powołany Inspektor Ochrony Danych (IOD), który nadzoruje sferę przetwarzania danych osobowych w Rozgłośni. Z IOD możesz skontaktować się pisząc na adres podany powyżej lub na adres mail iod@radioszczecin.pl . Inspektor chętnie pomoże we wszystkich kwestiach związanych z ochroną danych osobowych, w szczególności udzieli odpowiedzi na pytania dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych.
 3. Twoje dane osobowe przetwarzane będą w celu :
 4. Rozgłośnia przetwarza Twoje dane osobowe w ściśle określonym, minimalnym zakresie niezbędnym do osiągnięcia celach, o których mowa powyżej.
 5. Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione innym podmiotom. Podstawą ww. działania mogą być przepisy prawa (np. ZUS, administracja skarbowa, wymiar sprawiedliwości) lub właściwie skonstruowane, zapewniające bezpieczeństwo danym osobowym, umowy powierzenia danych do przetwarzania podmiotom trzecim, z którymi współpracuje Rozgłośnia (np. z podmioty sektora teleinformatycznego i telekomunikacyjnego, usług analitycznych i marketingowych).
 6. Twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej wyłącznie za Twoją jednoznaczną zgodą uzyskaną po uprzednim przestawieniu zasad i potencjalnych skutków takiego przekazania oraz spełnieniu szeregu wymogów określonych zapisami RODO.
 7. W przypadku wskazanym w pkt 5 i 6 Twoje dane będą zabezpieczone w sposób zapewniający im poufność z wykorzystaniem właściwych rozwiązań technicznych i technologicznych zgodnych z dobrymi praktykami stosowanymi w procesie bezpiecznego przetwarzania danych osobowych.
 8. Twoje dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu dla jakiego zostały zebrane, zgodnie z terminami archiwizacji określonymi przez ustawy szczególne oraz ustawę z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. z 2018 r., poz. 217), a w przypadku gdy były przetwarzane na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody – do momentu jej wycofania.
 9. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługuje Ci prawo do:
 10. Z powyższych uprawnień można skorzystać bezpośrednio w siedzibie Polskiego Radia Szczecin S.A., kierując korespondencję na adres siedziby Administratora lub na adres poczty elektronicznej Inspektora Ochrony Danych.
 11. Jeżeli uznasz, iż przetwarzanie dotyczących Twoich danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres: Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
 12. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale w zależności od sytuacji może być wymogiem ustawowym lub umownym. W szczególnych przypadkach niepodanie danych może warunkować realizację działań których jesteś Podmiotem (w tym zawarcie umowy).
 13. Twoje dane będą mogą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu polegającemu na profilowaniu. Personalizujemy treści i reklamy a także poddajemy analizie aktywność na stronie i w Internecie. Jednym ze sposobów przetwarzania przez nas danych osobowych jest tzw. profilowanie, które polega na tym, że możemy w oparciu o Twoje dane tworzyć dla Ciebie profile preferencji i następnie dostosowywać treści wyświetlanych reklam tak, aby odpowiadały Twoim potrzebom i zainteresowaniom. Jednocześnie informujemy, że nie dokonujemy zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym w oparciu o profilowanie.