Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / Free-Photos (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Free-Photos (CC0 domena publiczna)
Partie polityczne w regionie rozpoczęły akcję zbierania podpisów pod listami kandydatów do Sejmu i Senatu. Ale nie wszystkie.
Ugrupowania muszą zdobyć 5 tysięcy podpisów pod listą do Sejmu i 2 tys. do Senatu. Tylko Lewica nie rozpoczęła jeszcze zbiórki, ponieważ nie udało się jej z przyczyn formalnych zarejestrować komitetu w Państwowej Komisji Wyborczej.

Wszyscy członkowie Prawa i Sprawiedliwości będą zbierać podpisy pod listami kandydatów do parlamentu - mówi Witold Witkowski, sekretarz PiS w Szczecinie.

- Praktycznie każdy członek Prawa i Sprawiedliwości bierze ze sobą listy, do domu, sąsiadów, rodzin. To jest dosyć istotna sprawa sondażowa, bo tak naprawdę można poprzeć każdą opcję - mówi Witkowski.

Zbieranie podpisów rozpoczniemy w przyszłym tygodniu - mówi Dawid Krystek, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Szczecinie.

- Jeszcze nie możemy zbierać podpisów. Nie jest to dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej, partii Wiosna i partii Razem jakiś większy problem, by zebrać wymaganą liczbę podpisów do Sejmu i Senatu - mówi Krystek.

Osoby, które zbierają podpisy, często muszą słuchać nieprzychylnych im opinii.

- Tak jak całe nasze społeczeństwo, jest trochę podzielone. Także różne sytuacje i komentarze się zdarzają. Ludzie przy podpisywaniu rozmawiają ze sobą, wymieniają się poglądami. Raz to wygląda spokojnie, raz są jakieś emocje - mówi członek jednej z partii.

Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej nie chcieli z nami rozmawiać na ten temat. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że fizycznie zbieranie podpisów pod listami kandydatów tego ugrupowania jeszcze się nie rozpoczęło.
Relacja Grzegorza Gibasa

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty