Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Arkadiusz Litwiński. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Arkadiusz Litwiński. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Mat. twitter.com/pisorgpl
Mat. twitter.com/pisorgpl
Mat. twitter.com/pisorgpl
Mat. twitter.com/pisorgpl
Były poseł Platformy Obywatelskiej potwierdza: "Na liście Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu znajdzie się moje nazwisko" - pisze na swoim profilu na Facebooku Arkadiusz Litwiński. Tym samym potwierdziły się nieoficjalnie informacje Radia Szczecin.
To efekt koalicji między PiS-em a partią Porozumienie Jarosława Gowina. Litwińskiego na listy parlamentarne zaprosił wicepremier i minister nauki. Wystartuje z dziewiątego miejsca.

Do kandydowania przekonywało mnie kilka osób, w tym Jarosław Gowin z Porozumienia - powiedział Arkadiusz Litwiński.

- Zdecydowałem się w ten sposób poprzeć obóz Zjednoczonej Prawicy. Ponieważ uważam, że bilans jego dokonań dla kraju, a zwłaszcza dla Pomorza Zachodniego, jest korzystny. I jestem chłodnym realistą. Doceniam to i uważam, że warto to kontynuować - mówi Litwiński.

Dodaje, że ilość inwestycji - zwłaszcza infrastrukturalnych - na Pomorzu Zachodnim dokonanych przez obecny rząd, jest nieporównywalnie większa od tego, co przez lata próbował zrobić rząd PO-PSL.

- Jako człowiek, który ubiegał się przez lata o te inwestycje, kolejowe, drogowe, związane z portem szczecińskim czy tunelem w Świnoujściu, dostrzegam zasadniczą zmianę w tym zakresie. One przestały być zapowiadane, a są realizowane - mówi Litwiński.

Arkadiusz Litwiński był jednym z założycieli Platformy Obywatelskiej na Pomorzu Zachodnim. Dostał się do Sejmu startując z list tego ugrupowania. Był także kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Szczecina w 2010 roku. Trzy lata temu Litwiński wystąpił z Platformy. Teraz były polityk PO wystartuje z list Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu.

Na listach Prawa i Sprawiedliwości znajdzie się także przedstawiciel Solidarnej Polski - radny Dariusz Matecki. Nie będzie na niej natomiast posła Sylwestra Chruszcza. Polityk związany z Ruchem Narodowym dostał się do Sejmu z listy Kukiz'15. Po opuszczeniu klubu Pawła Kukiza zasilił szeregi parlamentarne PiS.


Relacja Tomasza Duklanowskiego.
Do kandydowania przekonywało mnie kilka osób, w tym Jarosław Gowin z Porozumienia - powiedział Arkadiusz Litwiński.
Litwiński dodaje, że ilość inwestycji - zwłaszcza infrastrukturalnych - na Pomorzu Zachodnim dokonanych przez obecny rząd jest nieporównywalnie większa od tego co przez lata próbował zrobić rząd Po - PSL.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty