Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Wilma Salas, MVP meczu. Fot. Chemik Police
Siatkarki Grupa Azoty Chemik nadal niepokonane w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Policzanki wygrały w sobotę z BKS-em Stalą Bielsko-Biała 3:0 w setach do 14, 23 i 18.
To jedenaste zwycięstwo ekipy tureckiego trenera Ferhata Akbasa w jedenastym spotkaniu Ligi Siatkówki Kobiet. Jak mówiła atakująca Chemika Martyna Łukasik, policzanki były lepsze i zasłużenie ograły bielszczanki bez straty seta.

- Wygrałyśmy ten mecz 3:0. Nastawiałyśmy się na bardzo ciężkie spotkanie. Bielsko przyjechało tutaj z motywacją, żeby urwać parę punktów. Ale nie dałyśmy im i pokazałyśmy, że dalej możemy grać swoją siatkówkę. Wydaje mi się, że całkiem nieźle zrealizowałyśmy założenia taktyczne - mówiła Łukasik.

Po sobotniej wygranej Grupa Azoty Chemik Police nadal prowadzi w tabeli rozgrywek. W kolejnym ligowym spotkaniu siatkarki Chemika w środę na wyjeździe zmierzą się z mistrzem Polski ŁKS-em Łódź.

Grupa Azoty Chemik Police - BKS Stal Bielsko-Biała 3:0 (25:14, 25:23, 25:18)

Chemik: Kowalewska, Grajber, Salas, Wasilewska, Truszkina, Łukasik, Maj-Erwardt (libero) oraz Polak, Mędrzyk, Bednarek, Nowakowski (libero)

BKS: Krajewska, Kossanjowa, Różański, Świrad, Moskwa, DeHoog, Drabek (libero) oraz Wellna, Kowalczyk, Dąbrowska, Kostera

MVP: Wilma Salas (Chemik)
Jak mówi atakująca Chemika Martyna Łukasik, policzanki były lepsze i zasłużenie ograły bielszczanki bez straty seta.