logowanie » Piątek, 30 stycznia 2015 roku.
Radio Szczecin » Wiadomości »

Ośrodek dla trudnej młodzieży w Policach

Małgorzata Klimowicz

Centrum Opieki dla byłych wychowanków ośrodków dla trudnej młodzieży powstaje w Policach.
Młodzi ludzie będą mogli przygotować się tam do samodzielnego, dorosłego życia. Pomogą im wolontariusze i terapeuci. - Często młodzież po ośrodkach wychowawczych trafia z powrotem do swojego środowiska. Chcemy temu zapobiec - tłumaczy ksiądz Roman Kuchmistrz, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii przy ul. Świerkowej w Szczecinie i jeden z inicjatorów projektu.

W Centrum Opieki ma w czerwcu zamieszkać 15 chłopców wraz z opiekunem. Będą tam nie dłużej niż przez pół roku. W tym czasie mogą podjąć pracę lub studia, sami mają dbać o swój dom i przygotowywać posiłki.

Projekt jest kosztowny, więc Dyrekcja Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii liczy na dofinansowanie z funduszy unijnych. Do współpracy włączyły się również Uniwersytet Szczeciński i Wyższa Szkoła Humanistyczna. Budynek, w którym mieści się Centrum, wydzierżawiono od Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Teraz trwa tam remont.

Wiadomości

Proces byłej kasjerki urzędu miasta rozpocznie się od nowaProces byłej kasjerki urzędu miasta w Świnoujściu rozpocznie się od nowa. Sąd Apelacyjny w Szczecinie uchylił wyrok, jaki rok temu wydał Sąd Okręgowy w Szczecinie. Jolanta K. jest oskarżona o kradzież pieniędzy z kasy świnoujskiego magist ...» więcej Na krajowej "dziesiątce" dachowało autoSamochód dachował na drodze krajowej nr 10 w okolicy Krąpieli. Dwie osoby odniosły niegroźne obrażenia. Do wypadku doszło w piątek po południu.» więcej Wszedł na skrzynkę i rozebrał się do naga. "To był manifest" [WIDEO]Dla sztuki rozebrał się do naga - tak student I roku Akademii Sztuki w Szczecinie tłumaczy swój manifest. Kilka dni temu, w ramach pracy zaliczeniowej, pojawił się przed galerią handlową Kaskada i przez kilka minut zdejmował ubranie wykrz ...» więcej Burmistrz Trzebiatowa miał wypadekSamochód prowadzony przez Zdzisława Matusewicza wpadł w poślizg, wypadł z drogi i zatrzymał się w rowie.» więcej Wypadek na Energetyków. Mężczyzna wpadł pod koła autobusuPotrącenie na ulicy Energetyków w Szczecinie. Pod koła autobusu linii pospiesznej C wpadł starszy mężczyzna. Ze złamaną ręką trafił do szpitala.» więcej Legenda motoryzacji na aukcji. Cena? Milion złotych [ZDJĘCIA]92-letni Ford T trafił na internetową aukcję. Cena wywoławcza zabytkowego auta to milion złotych. To jeden z trzech modeli w Polsce.» więcej W Szczecinie kolizja, na drogach regionu połamane gałęzieDwa samochody zderzyły się na Estakadzie Pomorskiej w Szczecinie. Do stłuczki doszło w piątek po południu. W kierunku Prawobrzeża są kłopoty z przejazdem.» więcej Dobra wiadomość dla polskich przewoźników. Przepis o płacy minimalnej zawieszony [WIDEO]Niemcy zawieszają przepis określający płacę minimalną. Zażądała tego Komisja Europejska po protestach zgłoszonych przez 13 państw unijnych, w tym Polski.» więcej Dwóch kierowców zakończyło jazdę dachowaniemW regionie lokalnie cały czas pada mokry śnieg, a drogi są śliskie. Przekonało się o tym dwóch kierowców, którzy jazdę zakończyli dachowaniem.» więcej Wieczorek: Powinniśmy stworzyć jednego wielkiego armatora [WIDEO]"Zamiast sprzedawać Polską Żeglugę Bałtycką, powinniśmy stworzyć jednego wielkiego armatora" - uważa radny Sejmiku Dariusz Wieczorek.» więcej
1234567

FOTOGALERIA

Japońskie brzmienie jazzu. Klimatyczny koncert w Szczecinie [WIDEO, ZDJĘCIA]
Tragiczny pożar na Ku Słońcu
Można już wydrukować dom. To urządzenie coraz bardziej przydatne [ZDJĘCIA, WIDEO]
Blok operacyjny na Pomorzanach po remoncie. Zobacz jak wygląda [ZDJĘCIA, WIDEO]
"Ten rząd tak daje popalić, że nie da się żyć" [ZDJĘCIA]
Holenderski rock zabrzmiał w studiu S-1 Radia Szczecin [ZDJĘCIA]
Wielkie wyburzanie na dworcu PKP [ZDJĘCIA]
Ferie w Szczecinie na bogato [ZDJĘCIA]
Pożegnali Edmunda Bałukę, legendę szczecińskich strajków [ZDJĘCIA]
Niesamowite wynalazki zawitały na Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory [ZDJĘCIA]
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone. Regulamin korzystania z portalu Polityka prywatności Biuletyn Informacji Publicznej